Новини    08 вересня 2017 11:05

У вересні ціни на овочі будуть падати


За серпнень вартість овочів суттєво зменшилась. Картопля втратила в ціні 16%, морква – 34%, ціни на капусту знизилися на 50%. Проте на 9% подорожчали яблука, свідчать дані Українського клубу аграного бізнесу.

Минулого тижня вартість овочів борщового набору була стабільною, за винятком цибулі. В південних регіонах на неї підняли ціну аж на 20%. «Хвиля подорожчання продовжуватиметься і на наступному тижні», – зазначила на AgroFM Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку.

Проте суттєво подорожчали помідори, вчервгове зросли ціни на кавуни та дині, що негативно вплинуло на попит. Збільшилась пропозиція та упала ціна на більшість вітчизняних фруктів. Яблука подешевшали на 10%, так як збільшилась пропозиція літніх сортів. Ціни на груші упали на 20%, виноград – на 15%.

За даними Інфо-Шувар, ціни на перець, цвітну капусту, помідори зростали ще швидше, ніж раніше. Помідори подрожчали за тиждень в півтора рази, перець – на третину, наполовину подорожала цвітна капуста.

Вартість м’яса за серпень не зазнала суттєвих змін, додавши за серпень лише 1,6%. Виключенням стала курятина, яка подорожчала на 8,5%. Молоко зросло в ціні на 1,8%, оскільки виробництво після літнього періоду знизилося. Бакалійна продукція у вартості майже не змінилась.

«У вересні ціни на овочі будуть падати, але більш стримано, ніж в серпні, – каже Євгеній Дворнік, експерт аграрних ринків УКАБ. – Низька пропозиція на ринку живця та збільшення попиту на м’ясо не дає передумов для зниження ціни, тому у вересні ціни на м’ясо виростуть до 7%. Вартість молока також зросте на 3-5%».

Цукор та гречка у вересні буде сезонно дешевшати. Ціна на олію та хліб коливатиметься у межах 1-2%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...