Новини    18 квітня 2024 11:16

У Великій Британії парламент підтримав заборону куріння для тих, хто народився після 2009 року


Парламент Великої Британії схвалив ініціативу щодо заборони куріння для осіб, народжених після 2009 року. Проєкт закону був внесений прем’єр-міністром Ріші Сунаком, але багато його партійних колег виступили проти. Цю інформацію надала BBC.

Згідно з контекстом законопроєкту, його мета полягає в тому, щоб заборонити законну купівлю тютюнових виробів дітям, народженим після 1 січня 2009 року, а не у введенні кримінальної відповідальності за куріння.

16 квітня законопроєкт успішно пройшов перше читання в британському парламенті. За його прийняття проголосували 383 депутати, проти — 67. Процес прийняття закону триватиме, і до нього можуть внести зміни. Планується, що він набуде чинності до 2027 року.

Міністр охорони здоров’я Великої Британії, Вікторія Аткінс, вважає, що це допоможе сформувати “покоління, яке не піддавалося впливу диму”.

Деякі члени Консервативної партії стверджують, що цей закон обмежує свободи людей. Проте заборона куріння для дітей і підлітків стала однією з ключових політичних ініціатив Сунака перед очікуваними виборами в кінці 2024 року.

Читайте також: Як кинути курити – допоможе детальний план

Борис Джонсон, експрем’єр-міністр, у своєму виступі на конференції Консервативної партії в Оттаві, назвав заборону на куріння “абсолютним безглуздям”.

Подібний закон щодо тютюнових виробів мав бути введений в Новій Зеландії, але нова коаліційна влада скасувала його у березні 2024 року.

Нагадаємо, у 2023 році надходження до Держбюджету України від акцизів на тютюнові та нікотинові вироби склали рекордні 80,3 млрд грн, що на 21,3 млрд грн або 36% більше ніж у 2022 році (59 млрд грн) та на 26,5% більше ніж у 2021 (63,5 млрд грн), повідомляє Центр громадянського представництва “Життя”.

Нова Зеландія скасувала закон, який забороняв продаж сигарет поколінню громадян, які народилися після 2008 року, інформує dpa.

Новини за темою:  Україна та ОАЕ виходять на новий рівень: уряд схвалив законопроєкт про ратифікацію економічного партнерства

З 11 січня 2024 року набувають чинності нові норми щодо маркування пачок тютюнових виробів. Це важливий етап імплементації директиви Єврокомісії 40/2014, яка передбачає комплекс заходів для захисту населення від шкоди тютюнових виробів та електронних сигарет.

Верховна Рада ухвалила закон, яким передбачається запровадження з 1 січня 2026 року електронної марки акцизного податку. Законопроєкт №8287 у другому читанні підтримали 252 депутата.

Нова фабрика Philip Morris в Україні вироблятиме менше сигарет, ніж харківська. Потреби в такій кількості сигарет уже немає. Про це розповів керівник українського представництва компанії Максим Барабаш.

13 січня Верховна Рада прийняла за основу законопроєкти №8286 та №8287 щодо введення електронної акцизної марки на алкоголь та тютюнові вироби. Зокрема, законопроєкт №8286 передбачає запровадження електронної марки акцизного податку — QR-коду, який підтверджує сплату акцизного податку, легальність виробництва, ввезення, зберігання, транспортування та реалізації таких товарів. Таким чином, можна ідентифікувати продукцію і відстежити її переміщення від виробника/імпортера до кінцевого продавця у роздрібній мережі, включаючи перевізників таких товарів. Зробити це можна буде в “Дії”. Саме Мінцифри розроблятиме та впроваджуватиме систему.

З 1 січня 2022 року акцизна ставка на алкоголь в Україні підвищилася в середньому на 5%. Змінено не лише ставку акцизного збору, а й саму систему її розрахунку. Підвищення передбачено законом щодо внесення змін до Податкового кодексу України (№5600).

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...