Новини / Рослинництво     25 березня 2021 11:25

У Великій Британії ярий льон витісняє традиційні олійні культури

Яровий олійний льон стає важливою культурою у сівозміні британських фермерів з огляду на його економічну і агрономічну ефективність

Яровий олійний льон стає важливою культурою у сівозміні британських фермерів з огляду на його економічну і агрономічну ефективність. Низькі витрати на вирощування, хороший урожай і високий ринковий попит роблять лляне насіння розумним вибором для фермерів, котрі переглядають стратегії сівозміни. Про це повідомляє FarmingUK.

Для багатьох аграріїв в Великобританії пізно висіяний ярий льон допомагає не тільки поліпшити контроль над бур’янами, а й забезпечити потужний економічний імпульс перед посівом озимої пшениці, підвищивши валовий прибуток.

За словами Тома Вуда, торгового директора з насіння Robin Appel Limited, льон у 2021 році стане в нагоді багатьом фермерам – наразі у Великій Британії значні площі, що планувалися під пшеницю, залишаються незасіяними через дуже вологу погоду, і умови цієї весни не сприяють вирощуванню зернобобових. Крім того, ринкова ціна на насіння льону знаходиться на найвищому рівні за останні 5 років.

«Виробники повинні зосередити увагу на сильних економічних аргументах на користь його вирощування. Забезпечуючи високу врожайність 2,5 т/га і при контрактних цінах від 400 до 500 фунтів стерлінгів за тонну, це, безсумнівно, одна з найприбутковіших ярових культур», – стверджує Том Вуд.

Цікаво, що чимало британських фермерів або цілковито відмовилися від ріпаку, або скоротили посівні площі через невисоку врожайність і низькі ціни. Водночас ціни і попит на льон зросли. При цьому сьогодні на ринок виходять нові сорти цієї культури, що розширює можливості фермерів.

ЧитайтеСтан озимих посівів в Україні оцінюється як добрий та задовільний

Спочатку дехто із фермерів вирощував яровий льон як проміжну культуру, щоб зменшити залежність від ріпаку і розширити сівозміну. Виявилося, що це хороший крок як з агрономічної, так і з економічної точки зору. Ярове лляне насіння є рослиною-господарем мікоризних грибів, які в поєднанні з сильним вкоренінням рослини покращують структуру ґрунту, залишаючи її в чудовому стані для наступного врожаю пшениці.

Завдяки очевидним агрономічним резонам, високому валовому прибутку і значному ринковому попиту на лляне насіння (через зростаючий попит на Омега-3 в кормах для тварин) майбутнє ярого льону виглядає дуже перспективним.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що ціни на соняшникову олію в Україні за декаду впали на $200/т.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також