
Про це повідомляє на своєму сайті ФАО.
ФАО опублікувала доповідь «Види на урожай і продовольча ситуація», в якій звертає увагу, що на сьогодні, як і три місяці тому, в момент виходу попередньої оцінки, 41 країна потребує зовнішньої продовольчої допомоги.
Читайте: Технології, яким підкорюється навіть цілина: як кримчанин збудував ефективний бізнес на Чернігівщині
Наслідки циклонів і дефіцит опадів у 2019 р. призвели до скорочення сільгоспвиробництва в Південній Африці, що своєю чергою спровокувало значне зростання потреб в імпорті зернових.
Урожай скорочується вже другий рік поспіль в Зімбабве і Замбії, а також у Мозамбіку, який постраждав від циклону Ідай. Ситуація з продовольчою безпекою в Зімбабве може значно погіршитися у 2019 р. На початку року близько 3 млн людей у країні вже відчували дефіцит продовольства.
У Східній Африці сильна посуха негативно позначилася на врожаї першого посівного сезону і призвела до погіршення стану пасовищних угідь. Найбільше скорочення виробництва зернових у 2019 р. порівняно з попереднім роком очікується в Кенії, Сомалі та Судані, де урожай прогнозується нижче середнього рівня.
В Азії, у 2018–2019 році урожай пшениці і ячменю нижче середнього рівня очікується в Корейській Народно-Демократичній Республіці. Існують також побоювання з приводу врожаю основних зернових, який буде зібраний у жовтні, в основному внаслідок зниження випадання кількості опадів і низького рівня доступності води.
У Північній Кореї, за даними недавньої місії ФАО, понад 10 млн людей (40% від загальної кількості населення) на сьогодні відчувають нестачу продовольства і потребують термінової продовольчої допомоги.
На Близькому Сході, незважаючи на в цілому сприятливі погодні умови для вирощування сільськогосподарських культур, затяжні конфлікти в Сирії і Ємені продовжують перешкоджати розкриттю потенціалу сільськогосподарського виробництва, обмежуючи доступ до ресурсів і збільшуючи вартість виробництва.
В Ємені в період з грудня 2018 р. до січня 2019 р. близько 15,9 млн людей (53% населення) зіткнулися з гострою нестачею продовольства.
Африканська чума свиней загрожує джерелам засобів до існування і продовольчій безпеці мільйонів людей у країнах Східної і Південно-Східної Азії – Китаї, В’єтнамі, Камбоджі, Монголії, КНДР та Лаосі.
Це викликає стурбованість щодо найбільш вразливих фермерів, які займаються натуральним господарством, оскільки їм не вистачає досвіду і коштів для захисту своїх тварин. Звіти багатьох країн вже показали, що втрати тварин призвели до зниження доходів фермерів.
Крім того, очікується, що скорочення виробництва свинини і виснаження існуючих запасів заморожених продуктів зі свинини приведуть до підвищення цін, що буде загрожувати продовольчій безпеці найбільш вразливих груп населення.
На сьогодні зовнішньої продовольчої допомоги потребує 41 країна: Афганістан, Бангладеш, Буркіна-Фасо, Бурунді, Кабо-Верде, Камерун, Центральноафриканська Республіка, Чад, Конго, Корейська Народно-Демократична Республіка, Демократична Республіка Конго, Джібуті, Еритрея, Есватіні, Ефіопія, Гвінея, Гаїті, Ірак, Кенія, Лесото, Ліберія, Лівія, Мадагаскар, Малаві, Малі, Мавританія, Мозамбік, М’янма, Нігер, Нігерія, Пакистан, Сенегал, Сьєрра-Леоне, Сомалі, Південний Судан, Судан, Сирія, Уганда, Венесуела, Ємен, Зімбабве.
Підраховано, що сьогодні понад 820 млн людей у світі голодують. Що це означає і як вимірюється голод, Landlord повідомляв раніше.
На фото: Жінки прополюють поле в Ториті, Південний Судан (ФАО).