Новини / Технології     03 серпня 2023 21:07

У США зведуть Центр штучного інтелекту в сільському господарстві

У закладі розроблятимуть програми з робототехніки, точного землеробства та селекції рослин

Інститут харчових і сільськогосподарських наук Університету Флориди готується до будівництва нового Центру прикладного штучного інтелекту. Об’єкт вартістю майже у 20 мільйонів доларів мають намір звести у Вімаумі, сільській місцевості в окрузі Гіллсборо, інформує Оbserverlocalnews.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Об’єкт включатиме сучасний науково-дослідний цех, оснащений обладнанням, необхідним для проектування та створення роботизованих технологій для сільського господарства, приміщення для зустрічей, яке буде використовуватися як центральний центр для навчання штучному інтелекту та роботизованим технологіям, а також офіси та відкриті концептуальні робочі зони.

Декан науково-дослідного відділу Роберт Гілберт зазначив, що цей заклад стане частиною зусиль, спрямованих на те, щоб зробити UF/IFAS “визнаним лідером” у застосуванні штучного інтелекту для сільського господарства.

Заклад і пов’язаний з ним факультет розроблятимуть програми з робототехніки, точного землеробства та селекції рослин, які прискорять сільськогосподарські технології не лише для нашої полуничної та томатної промисловості в регіоні, але й для багатьох сільськогосподарських підприємств у всьому штаті, — пояснив Гілберт.

Нагадаємо, Ізраїльський стартап MAMAY Technologies створив алгоритм на базі штучного інтелекту, який визначає “об’єктивну” солодкість їжі та напоїв.

Завдяки штучному інтелекту статки найбагатших людей світу зросли на понад 150 мільярдів доларів, повідомляє Business Insider. Сплеск інтересу до інтелектуального мовного інструменту ChatGPT швидко поширився на ринки, і відомі інвестори поспішали скупити акції компаній, які, на їхню думку, могли б сприяти зростанню ШІ.

Сучасне агропідприємство зіштовхується з низкою складних завдань та викликів в господарській діяльності. Однак, з появою нових технологій, зокрема штучного інтелекту, з’являються нові можливості для аграріїв у їхніх прагненнях до успіху. Один з таких інноваційних інструментів – ChatGPT.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також