Новини / Рослинництво     27 грудня 2021 14:00

У США ураганні вітри зіпсували врожай озимої пшениці

Молоді рослини пшениці були вирвані прямо з землі на найбільш постраждалих полях

Ураганні вітри, що прийшли на американські рівнини, завдали різної шкоди врожаю озимої пшениці, який і без того зазнавав труднощів через посушливі умови. Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що молоді рослини пшениці були вирвані прямо з землі на найбільш постраждалих полях, але пшениця, що залишилася, можливо, зможе відновитися, особливо якщо кореневі крони рослин були захищені трохи нижче поверхні ґрунту. З усім тим, урожаю знадобиться волога, а найближчі прогнози виглядають сухими.

«Деякі гектари сьогодні, поза сумнівом, зникли. Але, ймовірно, є і більший набір акрів, які сильно постраждали, і погода, яка встановиться надалі, відіграє свою роль», – заявив агроном з п’ятниці в Університеті штату Канзас Лукас Хааг.

Згідно з повідомленням, Канзас є найбільшим виробником твердої червоної пшениці озимої, найбільшого класу пшениці в США, з якої роблять борошно для хліба. Оскільки світові ціни на продовольство знаходяться на 10-річному максимумі, трейдери стежать за перспективами врожаю в США, які входять до основних світових постачальників пшениці.

За словами метеорологів, буря, що вибухнула в середу, принесла в деякі райони рівнин умови «пилової чаші» та пориви понад 100 миль на годину (161 км/год), що нагадує посушливі роки у США у 1930-х роках.

Лукас Хааг уточнив, що побіліла і позбавлена ​​листя пшениця цього тижня, схоже, була пошкоджена статичною електрикою від пилу, що летить — явище, більш поширене в роки «пилової чаші».

Фермери зможуть отримати більш точне уявлення про перспективи відновлення через 10 днів. Але найбільше врожаю потребує вологи і, можливо, добрив, які в дефіциті.

Раніше Landlord повідомляв, що посуха в Україні та Росії загрожує розвитку озимини.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також