Новини    04 травня 2023 12:12

У Словаччині незалежна експертиза підтвердила наявність пестицидів в українському зерні


Аналіз третього зразка з партії українського зерна, який Словаччина замовила в лабораторії в Європейському Союзі, підтвердив наявність забороненого на території об’єднання пестициду — через це країна обмежила імпорт агропродукції з України.

Про це заявив виконувач обов’язків міністра сільського господарства Словаччини Самуель Влчан.

Результати аналізу стосуються 1,5 тис. т української пшениці, яку в середині квітня вилучили ветеринари на комбінаті Коларова. У контрольованому зразку підтверджено наявність пестициду, який не дозволений в ЄС.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Сьогодні ми також маємо результати арбітражної проби, яка надійшла в понеділок (1 травня) з референс-лабораторії в Копенгагені. Вони підтвердили концентрацію (пестициду) 0,024 мг/кг. Була знайдена та сама речовина, яку ми знайшли. Таким чином, наш результат підтвердився”, — підкреслив міністр.

Він запевнив, що борошно чи інші харчі із зерна з пестицидами у Словаччині не виготовлялись і не продавались.

“Існує заборона на роботу з цим зерном. Виходячи з цього результату, ми будемо чекати від власника, який спосіб нешкідливого знищення зерна він пропонує. Це може бути спалювання, використання в біогазовій установці або використання для подальшої технічної переробки”, — додав директор Державної ветеринарної та продовольчої адміністрації Словаччини Йозеф Біреш.

Раніше Міністерство сільського господарства Словаччини відповідним розпорядження заборонило обробку імпортованого з України зерна, а також продаж на ринку країни продукції з українських зернових.

2 травня Європейська комісія заборонила імпорт чотирьох українських агропродуктів до п’яти держав ЄС – Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...