Новини / Технології     10 листопада 2019 14:02

У Сеулі вирощують овочі в метро: корейці успішно інтегрують вертикальні ферми

У Південній Кореї запустили проєкт Metro Farm: будівництво вертикальних ферм у метро. Перша сіті-ферма, на якій вирощують листовий салат, проростки та зелень, вже діє в метро Сеула із жовтня. До кінця року планують відкрити ще чотири таких теплиці.

Про це повідомляє AgroXXI.

Проєкт Metro Farm реалізує південнокорейська сільськогосподарська компанія Farm8 за підтримки держадміністрації Сеула.

Читайте: Із офісу – у вівчарі: як перекладач створив овечу ферму на Прикарпатті

Ферма, збудована в сеульському метро, не залежить від ґрунту і сонячного світла. Вона використовує світлодіоди, лотки для гідропоніки і цифрову мережу, яка контролює температуру, вологість, рівень CO2 та інтенсивність освітлення.

 «Оскільки населення Південної Кореї старішає, а сільське населення швидко скорочується, сіті-фермерство – наше майбутнє. Вони потребують менше місця і часу для вирощування овочів», – відзначив  старший менеджер Farm8 Кім Сон Юн.

Ферма в метро виробляє близько 66 фунтів зелені в день, а посів та збір врожаю – на ній єдина необхідна взаємодія з людиною.

Переваги

  • Організатори проєкту запевняють, що для утримання ферм у всіх 5 точках метро буде потрібно всього три працівники.
  • На вирощування салату за методом гідропоніки від насіння до збору врожаю йде близько 38 днів, тоді як у відкритому ґрунті – понад 50 днів.
  • Ферма також поглинає вуглекислий газ і поставляє кисень, що сприяє підвищенню якості повітря на станції метро.
  • Оскільки овочі, вироблені на станціях, можна відразу ж реалізувати, витрати на логістику мінімізуються.

Недоліки

  • Хоча інтерес до вертикального землеробства у світі зростає, залишаються питання щодо його економічної життєздатності в широкому масштабі. Зокрема дослідження, проведене в Японії минулого року, показало, що 60% сіті-ферм нерентабельні через вартість електроенергії, необхідної для експлуатації об’єктів.

Однак Південна Корея з обмеженими доступними землями, екстремальними сезонами, що утрудняють цілорічне вирощування рослин, і цінами на електроенергію, які є одними з найнижчих у світі серед розвинених країн, може виявитися ідеальним місцем для розвитку міських ферм.

Landlord раніше повідомляв про те, що Туреччина втричі збільшує кількість вертикальних ферм.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також