Новини / Технології     10 листопада 2019 14:02

У Сеулі вирощують овочі в метро: корейці успішно інтегрують вертикальні ферми

У Південній Кореї запустили проєкт Metro Farm: будівництво вертикальних ферм у метро. Перша сіті-ферма, на якій вирощують листовий салат, проростки та зелень, вже діє в метро Сеула із жовтня. До кінця року планують відкрити ще чотири таких теплиці.

Про це повідомляє AgroXXI.

Проєкт Metro Farm реалізує південнокорейська сільськогосподарська компанія Farm8 за підтримки держадміністрації Сеула.

Читайте: Із офісу – у вівчарі: як перекладач створив овечу ферму на Прикарпатті

Ферма, збудована в сеульському метро, не залежить від ґрунту і сонячного світла. Вона використовує світлодіоди, лотки для гідропоніки і цифрову мережу, яка контролює температуру, вологість, рівень CO2 та інтенсивність освітлення.

 «Оскільки населення Південної Кореї старішає, а сільське населення швидко скорочується, сіті-фермерство – наше майбутнє. Вони потребують менше місця і часу для вирощування овочів», – відзначив  старший менеджер Farm8 Кім Сон Юн.

Ферма в метро виробляє близько 66 фунтів зелені в день, а посів та збір врожаю – на ній єдина необхідна взаємодія з людиною.

Переваги

  • Організатори проєкту запевняють, що для утримання ферм у всіх 5 точках метро буде потрібно всього три працівники.
  • На вирощування салату за методом гідропоніки від насіння до збору врожаю йде близько 38 днів, тоді як у відкритому ґрунті – понад 50 днів.
  • Ферма також поглинає вуглекислий газ і поставляє кисень, що сприяє підвищенню якості повітря на станції метро.
  • Оскільки овочі, вироблені на станціях, можна відразу ж реалізувати, витрати на логістику мінімізуються.

Недоліки

  • Хоча інтерес до вертикального землеробства у світі зростає, залишаються питання щодо його економічної життєздатності в широкому масштабі. Зокрема дослідження, проведене в Японії минулого року, показало, що 60% сіті-ферм нерентабельні через вартість електроенергії, необхідної для експлуатації об’єктів.

Однак Південна Корея з обмеженими доступними землями, екстремальними сезонами, що утрудняють цілорічне вирощування рослин, і цінами на електроенергію, які є одними з найнижчих у світі серед розвинених країн, може виявитися ідеальним місцем для розвитку міських ферм.

Landlord раніше повідомляв про те, що Туреччина втричі збільшує кількість вертикальних ферм.

Читайте також