Новини / Ринок землі     24 січня 2022 14:01

У ринку землі беруть участь всього 3% українських фермерів

Український фермер майже не бере участі у ринку землі – це унікальний фактор

Починаючи з 1 липня 2021 року, відколи в Україні запрацювала земельна реформа, у ній беруть участь від 1% до 3% українських фермерів. Про це заявив голова «Союзу українського селянства» Іван Томич, передає Укрінформ.

«Український фермер майже не бере участі у ринку землі – це унікальний фактор. Залучено не більше 1-3% фермерів», – сказав експерт.

За його словами, викупити ті ділянки, які були у постійному користуванні, змогли менш як 100 фермерів із більш ніж 20 тисяч. Томич підкреслив, що фермерські асоціації напрацювали рішення, які мають розв’язувати окреслені проблеми. Зокрема, потрібно провести ретельний аналіз ринку землі та перешкод, що заважають фермерам стати його повноцінними учасниками.

Також президент Асоціації фермерів та землевласників України Віктор Гончаренко зазначив, що дуже мало фермерів за час функціонування ринку змогли викупити свої ділянки. Зокрема, в об’єднаних територіальних громадах заявляють, що не мають відкритих рахунків на які фермери мають перерахувати кошти.

Фермери планують звернутись до Держгеокадастру і правоохоронних органів з пропозицією провести розслідування.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також