Новини / Політика     28 грудня 2019 11:04

У приховуванні сонячного бізнесу на мільйон доларів звинувачують прокурора

«Сонячний» бізнес близьких родичів вартістю щонайменше $1 млн не вніс у декларацію прокурор Дніпропетровської області Роман Сосков. У цьому правоохоронця звинувачують журналісти та активісти «Громадського контролю».

Про це повідомляють Наші гроші.

У селі Миколаївка Новомосковського району на сина прокурора Дніпропетровської області Романа Соскова оформлено 3 будинки загальною площею 26 кв м. У Валентина Скатова – батька дружини прокурора – в селі Миколаївка також 3 будинки на 23 «квадрата».

«Цінність становлять не будинки, а міні-електростанції біля них. Поруч з будинком територія покрита сонячними панелями», – пише «Громадський контроль».

Журналісти стверджують: прокурор не вказав у своїй декларації «сонячний бізнес».

Роман Сосков в органах прокуратури з 1997 р. Їздить на Land Cruiser Prado 2011 року, який зареєстрований на батька-пенсіонера.

«Дружина Романа періодично викладає фотографії з автомобіля Lexus LS, але цього автомобіля в декларації немає. Ціна подібного авто може перевищувати 3,5 млн грн.», – стверджують активісти «Громадського контролю».

Сонячні панелі розташовані на всіх ділянках родичів Соскова. Частина землі під сонячними станціями відноситься до земель державного запасу.

Читайте: Ферма-гігант працює на морській воді та сонячній енергії

Будинок Тетяни Скатової (тещі прокурора) вартістю понад 600 тис грн. розташований в елітному котеджному містечку за 300 м від Блакитних озер, також покритий сонячними панелями. Згідно з декларацією, прокурор області користується цим будинком.

Цього літа дружина прокурора купила міні-будинок в Миколаївці, біля якого теж є сонячні панелі.

Загальна вартість всіх сонячних панелей і обладнання перевищує $1 млн. «Громадський контроль» нарахував біля будинків сім’ї більше 5000 сонячних панелей, потужність кожної – 270 Вт. Комплект такого обладнання і підключення 1 кВт на ринку коштує близько $800. $800х1300 кВт=$ 1,04 млн.

Згідно з інформацією з декларацій прокурора за 2011-2018 рр., його сім’я, якби не їла, чи не заправляла машини і не платила за утримання майна, могла б відкласти 5,54 млн грн. Що в п’ять разів менше, ніж вартість тільки виявлених журналістами електростанцій.

Landlord раніше повідомляв, що агроном із Полтавщини може сісти на 7 років за вирощування маку.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також