Українська компанія “Три Ведмеді” звільнила понад 50 працівників заводу Calfrost у місті Каліш Великопольського воєводства у Польщі. Це стало наслідком продажу заводу попередньому власнику — компанії Nordis. Зазначається, що підприємство Calfrost почало працювати ще у 1954 році.
Колись компанія Calfrost була відомим та шановним виробником заморожених овочів та фруктів на ринку. Проте, здається, ця історія тепер закінчується, як повідомляє видання Fakty Kaliskie.
У 2023 році українська компанія “Три Ведмеді” придбала польську Nordis, ставши новим власником заводу. Дмитро Ушмаєв очолив підприємство, а Андрій Тищенко вступив до наглядової ради Nordis. Ушмаєв підтвердив свої наміри інвестувати в виробництво в Польщі.
На жаль, завод у Каліші не розширюється, а навпаки, закривається. 54 людини, деякі з них працювали на заводі понад 30 років, отримали повідомлення про розірвання контрактів у березні та квітні. Наприкінці червня вони стануть безробітними.
Районне бюро праці в Каліші пояснило, що причиною звільнень стало важке економічне становище заводу, обумовлене зростанням цін і витрат, пов’язаних з управлінням підприємством.
За словами працівників, завод був у хорошому фінансовому стані і міг би продовжити роботу, якби не рішення нового власника.
Нагадаємо, близький Схід імпортує з ЄС майже 200 тис. тонн яблук на рік, Північна Африка – до 300 тис. тонн Спека, посухи, повені та весняні заморозки знищують урожай фруктів. Разом з тим зростають витрати на виробництво, транспортування та переробку товару. Роздрібні ціни на свіжі фрукти в Німеччині в листопаді 2023 року були на 7,8% вищими, ніж у попередньому році, а порівняно з середніми показниками за останні п’ять років навіть зросли на 16%, повідомляє FruchtPortal.
Зарплати в Польщі зростають, але роботодавцям стає все складніше знайти працівників для сезонних робіт серед українців.
Рішення Ірану щодо введення експортного мита на яблука з 20 березня 2024 року на термін трьох місяців подальше ускладнення ситуації на світовому ринку свіжих яблук і сприятиме експортерам з країн Південної півкулі, повідомляє EastFruit. За інформацією профільного міністерства, мито складатиме 35% від експортної вартості товару і діятиме три місяці, або до завершення сезону реалізації яблук врожаю 2023 року.
У останні місяці Ірак став ключовим ринком для українських яблучних садівників. За інформацією EastFruit, у лютому 2024 року Ірак посів четверте місце серед країн, що найбільше купують українські яблука, випереджений лише ОАЕ, Саудівською Аравією та Узбекистаном. Того місяця в Ірак було відправлено майже 500 тонн яблук, а з початку сезону 2023/24 років обсяги експорту досягли майже 2 тисяч тонн.
Маргарита Юзяк