Новини / Фінанси     06 лютого 2024 09:59

У Польщі міністр поскаржився на “дивний запах” цукру з України


Міхал Колодзейчак, заступник міністра сільського господарства, висунув пропозицію піддати санітарному контролю кожну партію цукру, яка ввозиться до Польщі з України. Він висловив це під час пресконференції, яка відбулася у понеділок після його інспекційної поїздки на кордон з Україною, писало Wiadomosci.

Починаючи з 2011 року, український цукор було звільнено від санепідемконтролю у Польщі. Колодзейчак висловив недовіру до українських документів та імпортерів, які стверджують, що цукор є високоякісним.

Протягом минулих вихідних Колодзейчак провів інспекцію на польсько-українському кордоні, де перевіряв товари, що ввозяться до Польщі, та перевіряв документацію на них. У неділю він опублікував фото у Twitter, на якому він сидить поруч з пакетом цукру з України.

Він заявив, що цукор має дивний запах, і вважає, що це може бути технічний цукор, наприклад, для виробництва джемів або лимонадів. Він висловив позицію “нульової терпимості” і висловив думку, що це питання потрібно ретельно розглянути, а в разі потреби повернути цукор назад в Україну.

На пресконференції він повідомив, що в цей момент розраховується кількість цукру, яка потрапила до Польщі з 1 січня. Після завершення цього обчислення Колодзейчак планує звернутися до уряду із вимогою обмежити постачання цукру.

Довідка. У 2023 році Колодзейчак став одним з тих, хто домігся заборони на ввезення дешевого українського зерна в Польщу. Восени він успішно потрапив до Сейму від опозиційної партії.

Раніше Колодзейчак очолював аграрний політичний рух “Агроунія” (AGROunia), створений у 2018 році. У 2021 році цей рух став політичною партією і виступав за християнсько-аграрне спрямування. Агроунія критикувала владу за ситуацію в сільському господарстві та організовувала протести та інформаційні кампанії.

У грудні 2023 року Колодзейчак висловив ідею заборонити агропродукцію з України на 20 років. Він вважає, що приєднання України до Європейського Союзу негативно вплине на польське сільське господарство і підприємців.

Новини за темою:  Ціни на молоко в Україні: чому вартість залишається стабільною на початку травня

За його словами, в сільському господарстві України домінують великі фермерські господарства, які контролюють значну частину земель. Він порівняв розмір одного з таких господарств з розміром п’яти-шість повітів Польщі. Колодзейчак вважає, що Польща повинна захищати свої інтереси, як це робила Німеччина, забороняючи ввіз агропродукції з України на великий термін при вступі України до ЄС.

“Коли Польща вступила в ЄС, [німецький] ринок праці для поляків був заморожений на вісім років. Сьогодні потрібно говорити про те, щоб агропродукція з України – як сира, так і перероблена – не потрапляла в Польщу, наприклад, протягом 20 років після вступу України в ЄС”, – сказав він, передало RMF FM.

Він заявляв у грудні 2023 року, що мав намір переконати Єврокомісію, що українське сільське господарство може спричинити дестабілізацію продовольчої безпеки в країнах ЄС. Відповідаючи на запитання про позицію прем’єра Дональда Туска, Колодзейчак відповів, що він є людиною, яка слухає.

Нагадаємо, польські фермери анонсували новий страйк на кордоні з Україною. Аграрії заявили, що незадоволені рішення Єврокомісії щодо України.

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський анонсував посилення контролю за кордоном з Україною, інформує пресслужба Міністерства сільського господарства Польщі.

Міністри сільського господарства Болгарії, Польщі, Румунії, Словаччини та Угорщини подали спільний лист до Єврокомісії, в якому висловили вимогу про введення імпортних мит на українське зерно.

Європейська комісія планує розробити проєкт постанови, який передбачатиме продовження безмитного режиму для експорту з України до середини 2025 року. Проте, польська пропозиція щодо відновлення тарифних квот на агропродукцію була відхилена, і розглядається можливість введення системи ліцензування.

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський опублікував позиційний документ щодо аграрних протестів, в якому закликав Євросоюз до спрощення та дебюрократизації спільної аграрної політики.

Новини за темою:  60 ділянок на продаж: Україна готує масштабні аукціони для видобутку критичних корисних копалин

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також