Новини / Політика     13 лютого 2024 13:51

У Польщі міністр перепросив через розсипане зерно з України


Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський перепросив за інцидент з розсипаним зерном на кордоні з Україною, назвавши його “не зовсім адекватною формою протесту”, але зауваживши, що такі ситуації не рідко трапляються у фермерів по всьому світу, повідомила пресслужба Міністерства сільського господарства та сільського розвитку Польщі.

“Фермери не опанували свої емоції, але слід пам’ятати, що вони перебувають у дуже складній економічній ситуації. Напередодні весняно-польових робіт у них немає грошей на купівлю добрив та засобів захисту рослин. Важко не зрозуміти їх відчай”, – йдеться у заяві польського міністра.

Секерський підкреслив важливість діалогу та прямих переговорів у вирішенні подібних ситуацій.

“Від імені польських фермерів я прошу вибачення за такий акт відчаю і прошу розуміння їхньої надзвичайно складної ситуації. Ми ведемо технічні переговори з українським Міністерством сільського господарства, під час яких хочемо визначити умови торгівлі, які б обмежили наплив товарів, що підривають стабільність агропродовольчих ринків”, – підкреслюється в заяві міністра.

Стосовно факту висипання зерна вже розпочато розслідування

Прокуратура району міста Холм у Люблінському воєводстві ініціювала розслідування щодо висипання зерна з українських вантажівок перед їх переїздом до Дорогуська. Про це повідомила речниця Окружної прокуратури в Любліні Агнєшка Кемпка.

“Розслідування розпочато за двома напрямками – це знищення майна та порушення митної безпеки. У справі тривають процесуальні дії. Ми опитуємо свідків, забезпечуємо моніторинг і документацію з цих трьох вантажівок”, – підкреслила Кемпка.

За скоєні дії відповідальність перед законом може включати до п’яти років позбавлення волі. Розслідування цього випадку веде районна прокуратура у Холмі.

Довідка. 12 лютого на пункті пропуску “Ягодин-Дорогуськ” на українсько-польському кордоні поляки розпочали висипати зерно з українських фур просто на землю. Це сталося орієнтовно об 11:30 на державній дорозі № 12.

Новини за темою:  «Кернел» першим в Україні випустив товарну аграрну ноту: новий інструмент для фінансування агросектору

У Міністерстві аграрної політики та продовольства України рішуче засудили навмисне знищення українського зерна польськими протестувальниками на українсько-польському кордоні. Міністерство запросило польських фермерів до України пересвідчитися, в яких умовах зараз працюють українські аграрії. 4 мільйони малих фермерів в Україні готові поділитися своїм досвідом з польськими колегами.

Таку “акцію” організував Рафал Маклер, відомий як один із ініціаторів протестів, власник логістичної компанії та керівник місцевого осередку маргінальної політичної партії “Конфедерація”. Він також виступає за поліпшення стосунків з Росією, повідомили з Центру Протидії Дезінформації (ЦПД).

Пояснюється, що партія “Конфедерація” виступає за вихід Польщі з Європейського Союзу, критикує розміщення військ НАТО в країні та закликає до покращення дипломатичних відносин з Росією. У ЦПД наголошують, що ця партія не має широкої підтримки серед поляків. Наприклад, сам Маклер невдало балотувався у 2019 році до Сейму.

Проте, в очах багатьох, нова акція Маклера служить інтересам Російської Федерації, яка бажає поглиблення конфлікту між українцями та поляками, а також зменшення підтримки Європейським Союзом України.

“Крім того, ця акція стала в пригоді напівкримінальним польським колам, яких підозрюють у рейдерських схемах на ринку перевезень в ЄС. Деструктивні дії окремих політиків не повинні впливати на партнерські й добросусідські відносини України та Польщі”, – наголосили у Центрі протидії інформації.

Нагадаємо, польські фермери оголошували про намір здійснити новий страйк на кордоні з Україною ще 3 лютого, аби висловити своє незадоволення рішенням Європейської комісії щодо України. Про це інформується на сайті профспілки фермерів “Солідарність”. Фермери стверджують, що бездіяльність польської влади та заяви про співпрацю з Європейською комісією, яка прийняла рішення про імпорт товарів з України, “не залишають нам іншого вибору, крім як оголосити загальний страйк”.

Новини за темою:  Астарта побудує в Україні перший завод із виробництва соєвого протеїнового концентрату: залучено $40 мільйонів міжнародних інвестицій

З 9 лютого польські перевізники також заблокували три автомобільні пункти пропуску –  “Ягодин”, “Рава-Руська” і “Шегині”. Наразі не можуть проїхати до Польщі й в Україну всі види транспорту.

Прикордонники попереджали, що  9 лютого о 10.00 розпочнеться страйк польських фермерів на ділянках, що межують з українськими пунктами пропуску «Ягодин», «Рава-Руська» та «Шегині». Ускладнення руху для вантажівок через пункти пропуску «Устилуг» та «Угринів» можливе з 12 лютого.

Угорські прикордонники попереджають про акції протесту фермерів 9 лютого на автошляху до пункту пропуску «Захонь», що навпроти українського «Чоп (Тиса)». Попередньо, учасники акції не блокуватимуть пропуск автотранспорту.

Фермери Польщі заявили, що планують заблокувати перевантаження української сільгосппродукції на станції Ізов.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також