Новини / Технології     20 квітня 2019 10:04

У Польщі розробили новий субстрат для теплиць: 80% органічної речовини та повне розкладання через 25 років

Польська компанія CarboHort розробила новий тип субстрату для теплиць на основі бурого вугілля. Субстрат містить багато мінеральних сполук, які впливають на вегетативний процес, що забезпечує вищі врожаї і кращі поживні та смакові властивості культур.

Про це повідомляє HortiDaily.

Цей винахід, розроблений у співпраці з Польським інститутом садівництва в Скерневіце, нещодавно отримав сертифікат на патент.

Читайте: Безпілотні вантажоперевезення обсягом $ 700 млрд – аризонська мрія чи реальність

За словами розробників, субстрат, спеціально створений для вирощування в теплицях, містить щонайменше 80% органічної речовини і досягає повного розкладання через 25 років. Завдяки органічним властивостям і значній кількості мікро- і макроелементів, які він містить (цинк, бор, фосфор, кальцій, калій), субстрат є носієм мінеральних сполук, що впливають на весь вегетативний процес. Це дає можливість отримувати кращі врожаї.

Буре вугілля

Paweł Mietlicki, директор компанії CarboHort наполегливо підкреслює, що основа їхнього продукту кардинально відрізняється від звичайного чорного/антрацитного вугілля, яке зазвичай містить більшу кількість важких металів:

«Наше буре вугілля м’яке, спеціальне, видобувається на глибині лише 5–6 м і призначене для вирощування рослин, тому кількість важких металів у ньому мінімальна, їх практично немає».

Буре вугілля як джерело гумінових речовин поліпшує не тільки родючість ґрунтів, а й поглинання мінералів рослинами, і це найбільш надійний органічний матеріал для польових і тепличних культур, відомий на цей час.

Помідори Growdena F1

Дослідження властивостей субстрату, виготовленого на основі бурого вугілля, розглядало вирощування в теплицях помідорів Growdena F1.

Насіння висаджували в середині лютого і культивували протягом тривалого циклу до кінця листопада. При спостереженні виявлено, що чим дрібнішим був гранулят, тим нижчим було значення рН. Більш фрагментарна грануляція забезпечувала вищий вміст активного вугілля і більше вилучення солі.

Субстрат бурого вугілля значно вплинув на вихід тепличного томата Growdena F1. Найбільшої врожайності було досягнуто в разі фракції бурого вугілля діаметром 2,5 мм.

«Збирали плоди дуже високого класу, що перевищував якість томатів, вирощених на мінеральній воді та інших органічних субстратах, які наразі використовуються, – говорить Paweł Mietlicki. – Томати були особливо м’ясистими, містили набагато більше сухої маси, білків, простих цукрів, клітковини, магнію і мали бездоганне внутрішнє та зовнішнє забарвлення».

Універсальність

Розробники стверджують, що субстрат на основі бурого вугілля має багато інших застосувань. Його успішно можна повторно використовувати для вирощування, після завершення виробничого циклу, а також для інших видів рослин, таких як декоративні та кімнатні рослини, інші фрукти та овочі, газони, розплідники тощо.

Крім того, винайдений субстрат може бути використаний і на полях – для поліпшення якості ґрунтів.

Landlord раніше повідомляв про те, що гідропонні тепличні системи економлять посівні площі в 14 разів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також