Новини    23 січня 2024 12:56

У пляшках води може міститися у десятки разів більше пластику, аніж припускали раніше


У провідному дослідженні вчені виявили, що вода, яка продається в пластикових пляшках у магазинах, може містити в 10-100 разів більше частинок пластику, ніж припускалося раніше. Виявлення наночастинок, які є настільки маленькими, що їх неможливо помітити під мікроскопом, робить цей висновок, як повідомляє CNN.

Експерти стверджують, що деякі частини нанопластику настільки дрібні, що можуть мігрувати через тканини шлунково-кишкового тракту або легенів у кровотік, розповсюджуючи потенційно шкідливі синтетичні хімічні речовини по всьому організму та в клітини.

Згідно з новим дослідженням, один літр води (еквівалент двох стандартних пляшок) містить у середньому 240,000 пластикових частинок із семи типів пластику, з яких 90% ідентифіковано як нанопластик, а решта — мікропластик.

Мікропластик — це полімерні фрагменти розміром від менше ніж 5 міліметрів до 1/25 мікрометра. Все, що менше, є нанопластиком, який вимірюється мільярдними частками метра.

Це відкриття підкріплює поради експертів пити воду з-під крана зі скляних або нержавіючих місткостей, щоб зменшити вплив. Ця порада також стосується інших харчових продуктів та напоїв, упакованих в пластик.

Дослідники з Колумбійського університету розробили нову технологію для виявлення, підрахунку та аналізу хімічної структури наночастинок у бутильованій воді. Вони виявили, що фактична кількість пластикових частинок у трьох популярних марках води в Сполучених Штатах становить від 110,000 до 370,000 частинок. Автори дослідження не розкрили конкретних марок.

Експерти наголошують, що нанопластик представляє найбільший страх для здоров’я людини, оскільки його дрібні частинки можуть проникати в окремі клітини та тканини основних органів, можливо, перериваючи клітинні процеси та відкладаючи хімічні речовини, які порушують роботу ендокринної системи.

Дослідження також підкреслює, що важко оцінити можливі наслідки проникнення пластикових полімерів та хімічних речовин у клітини організму та їх подальший вплив на здоров’я.

Новини за темою:  Миколаївщина увійшла до п'ятірки лідерів за кількістю проєктів у системі DREAM

Нагадаємо, щорічно у світі виробляється понад 400 мільйонів тонн пластику, третина якого використовується лише один раз. Щодня в океани, річки та озера скидають пластик об’ємом у 2000 сміттєвозів, нагадав Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.

З 1 липня 2023 року набули чинності положення нового указу, що забороняє продаж у Франції неперероблених фруктів і овочів у пластиковій упаковці. Цей новий указ було опубліковано в Journal Officiel 21 червня, через шість місяців після того, як перший законопроєкт було скасовано Conseil d’Etat (Державною радою).

У звіті ООН “Світова економічна ситуація та перспективи” на 2024 рік прогнозують уповільнення глобального економічного зростання з 2,7% у 2023 році до 2,4% у 2024 році.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...