Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг повідомила, що робота щодо підвищення тарифів на електроенергію наразі не ведеться, повідомила пресслужба НКРЕКП.
У відповідь на звернення представників медіа та задля запобігання поширенню некоректної інформації на чутливу тему підвищення тарифів НКРЕКП інформує: робота щодо змін діючих тарифів на електричну енергію для побутових споживачів не ведеться, — пояснили у Нацкомісії
У коментарі голови НКРЕКП Валерія Тарасюка мовилося про те, що йому невідомо про плани зміни режиму ПСО з 1 травня та “можливість змін тарифів, зокрема, оскільки ухвалення відповідних рішень не є компетенцією НКРЕКП”.
Раніше агентство “Інтерфакс-Україна” опублікувало заяву Валерія Тарасюка щодо питання забезпечення населення електроенергією (ПСО), для якого до 1 травня 2024 року різницю в тарифах та ринковій ціні покривають НАЕК “Енергоатом” і ПрАТ “Укргідроенерго”.
Будуть або зміни, або продовження ПСО щодо населення в наявному варіанті… Якщо зміни, то, можливо, вони будуть важкими, але точно зваженими. Конкретніше можна буде сказати пізніше, — пояснив Тарасюк.
У лютому 2024 року річні тарифи на газ для населення пропонують 12 постачальників. Ціни коливаються від 7,70 до 10 гривень за кубометр, повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані компаній.
Пропозиції постачальників:
- “Еру Людям” – 7,70 гривень
- “Енерджі трейд груп” – 7,799
- “Нафтогаз України” – 7,96
- “Тернопільгаз збут” – 7,96
- “Прикарпат енерго трейд” – 7,98
- “Полтавагаз збут” – 7,99
- “Галнафтогаз” – 7,99
- “Львівенергозбут” – 8,20
- “Київські енергетичні послуги” (YASNO) – 8,46
- “Дніпровські енергетичні послуги” (YASNO) – 8,46
- “Асканія Енерджі” – 9,95
- “СвітлоГаз” – 9,99.
Крім того, “Нафтогаз” продає газ приватним постачальникам за ціною 7,42 гривні за кубометр для приватних постачальників, а також для виробників тепла населенню.
В Україні під час війни діє мораторій на підвищення тарифів на газ. Ціна на природний газ для побутових споживачів не підлягає збільшенню від ціни, яка застосовувалася у відносинах між постачальником та побутовими споживачами станом на 24 лютого 2022 року.
Ціна на газ регулюється постановою уряду про ПСО (покладання спеціальних обов’язків) на НАК “Нафтогаз України”.
Нагадаємо, газопостачальна компанія “Нафтогаз України” (забезпечує понад 12,4 млн українських домогосподарств) продовжила дію тарифного плану “Фіксований”, який складатиме 7,96 грн. за куб. м (з ПДВ) до травня 2024 року.
Комітет з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради України наразі веде переговори з “Укрзалізницею” стосовно запровадження спеціального тарифу на перевезення продукції для українських аграріїв, розповів член комітету Дмитро Соломчук, інформує пресслужба Ради.
Станом на 1 квітня 2024 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили 43 762,7 млн дол. США. У березні вони зросли на 18%. Така динаміка зумовлена значними (понад 9 млрд дол) обсягами надходжень від міжнародних партнерів, що перевищили чистий продаж валюти Національним банком та боргові виплати країни в іноземній валюті.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!