Фермери у Нідерландах організували протести 6 лютого, під час яких вони спалювали сіно та шини на дорогах, а також запускали феєрверки. Згідно з даними поліції, на всі виклики не було можливості реагувати, як повідомляє rtlnieuws.nl.
Крім того, трактори блокували дороги, а асфальт засипали щебенем та іншими матеріалами. Хоча до ранку частину доріг вдалося очистити і відкрити для руху, але багато з них залишалися заблокованими протягом дня.
Основною вимогою фермерів Нідерландів є зменшення екологічних вимог ЄС.
В той самий час фермери з Бельгії блокували кордонні переходи з Нідерландами. Згідно з vrt.be, вчора, 6 лютого, представники агроспільноти планують зустрітися з фламандським урядом. Переговори стосуватимуться доступу до сільськогосподарських земель, водного господарства та спрощення адміністративних процедур.
Також тривають консультації на федеральному рівні щодо структури цін та розподілу націнок між виробниками та дистриб’юторами.
Фермери також розглядають можливість проведення протестів у Брюселі.
«Збираємося дати політикам тиждень, щоб вжити заходів. Якщо вони не зроблять жодних кроків, ми повернемося на вулиці наступного тижня», — сказав один із протестувальників.
Аграрії вже влаштовували подібні акції минулого тижня
У п’ятницю, 2 лютого, фермери вже розміщували свої трактори на головних пунктах пропуску на кордоні між Бельгією та Нідерландами у знак протесту проти надмірної бюрократії та конкуренції з боку дешевого імпорту, повідомляє AP.
Переважно бельгійські фермери, за підтримки деяких їхніх нідерландських колег, встановлювати блокпости, що перекрили автомагістралі, які є ключовими транспортними маршрутами для вантажів з головних європейських портів Антверпена та Роттердама.
Блокпости фермерів з’явилися після дня хаосу у четвер у Брюсселі, коли розлючені фермери підпалювали тюки сіна та атакували поліцію яйцями й петардами під час саміту лідерів країн ЄС.
Читайте також: У Брюсселі фермери блокують дороги сільгосптехнікою: поліція застосовує сльозогінний газ
Після цих подій Ян Жамбон, прем’єр-міністр фламандського регіону Бельгії, пообіцяв допомогти фермерам.
“Ми подивимося, що можемо зробити в розумних межах. Але, загалом, я з великою симпатією ставлюся до їхніх скарг. Тепер подивимося, як ми можемо це конкретизувати”, – сказав Жамбон.
Фермери стверджували, що зараз їм набагато складніше заробляти на гідне життя, оскільки ціни на енергоресурси та добрива зростають через війну РФ проти України, а до Європи надходить все більше дешевої сільськогосподарської продукції. При цьому посухи, повені та пожежі, викликані змінами клімату, знищують їхні врожаї.
Голова Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн заявляла у четвер, що швидко розробить нові плани зі скорочення бюрократичних процедур, щоб фермери могли проводити більше часу на полях та менше – в офісах.
Багато лідерів ЄС також повідомили, що не підтримають торговельну угоду з південноамериканськими країнами, яка зараз розглядається, якщо будь-який імпорт не буде відповідати тим самим регуляторним стандартам, з якими стикаються фермери ЄС, що є ключовими вимогами для цього сектору.
У Бельгії фермери обмежували роботу контейнерного порту
Фермери в Бельгії блокували шляхи до контейнерного порту Зебрюгге на Північному морі з 30 січня, висловлюючи протест проти зростання витрат, екологічної політики Євросоюзу та імпорту дешевих харчових продуктів.
За інформацією Reuters, учасники протесту казали про блокування доступу до другого за розміром порту в країні протягом принаймні 36 годин, розпочавши акцію о 15:00 за київським часом. Ці заходи тривали до вечора 31 січня.
Крім того, з вихідних фермери почали блокувати автомагістралі навколо Брюсселя та привезли техніку до будівлі Європарламенту.
В останні тижні фермери в Європі, включаючи Німеччину, Польщу, Румунію та Францію, виступали проти того, що вони вважають надмірною бюрократією, високими цінами на пальне та недобросовісною конкуренцією через ліберальну торговельну політику Європейського Союзу.
Нагадаємо, Єврокомісія планує представити торговельні заходи стосовно України, відповідаючи на вимогу Болгарії, Польщі, Румунії, Словаччини та Угорщини. Воно стосувалося введення імпортних мит на українське зерно, яке, за їхніми ствердженнями, стикається із недобросовісною конкуренцією.
Великий національний протест польських фермерів триватиме 24 січня з 12 до 14 години по всій території Польщі. Трактори виїдуть на польські дороги практично в більшості воєводств. Лише у Західнопоморському воєводстві анонсовано близько 100 виїздів. Вони з’являться на районних та воєводських дорогах.
Міністри сільського господарства Болгарії, Польщі, Румунії, Словаччини та Угорщини подали спільний лист до Єврокомісії, в якому висловили вимогу про введення імпортних мит на українське зерно.
Європейська комісія планує розробити проєкт постанови, який передбачатиме продовження безмитного режиму для експорту з України до середини 2025 року. Проте, польська пропозиція щодо відновлення тарифних квот на агропродукцію була відхилена, і розглядається можливість введення системи ліцензування.