Новини    26 жовтня 2023 15:44

У НБУ знизили облікову ставку до 16%


Правління Нацбанку України вирішило знизити облікову ставку з 20% до 16%. НБУ модернізує свій операційний дизайн монетарної політики за системою “нижньої межі”, заявили на брифінгу.

За словами голови правління Нацбанку Андрія Пишного, облікову ставку зрівняють зі ставкою за депозитними сертифікатами овернайт.

Ставки за іншими операціями НБУ з банками встановлено:

  • за тримісячними депозитними сертифікатами – “облікова ставка + 4 процентні пункти” (20%);
  • за кредитами рефінансування – “облікова ставка + 6 процентних пунктів” (22%).

Незмінними залишать ставки за операціями НБУ з банками. Також модернізацією операційного дизайну монетарної політики буде посилено сигнальна роль облікової ставки в умовах структурного профіциту ліквідності. Цей крок надасть змогу Нацбанку утримувати короткострокові гривневі міжбанківські ставки близькими до облікової ставки.

“У результаті зросте спроможність НБУ впливати на очікування економічних агентів та мотиви їхньої економічної поведінки. Утримання незмінними ставок за операціями НБУ з банками наразі узгоджується з необхідністю збереження привабливості гривневих інструментів, що важливо для забезпечення помірної інфляції та курсової стійкості на прогнозному горизонті”, – додав Пишний.

Нагадаємо, Національний банк України залишає пріоритетним напрямком курсову стійкість, аби були відсутні значні коливання на ринку чи послаблення гривні. Заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук заявив, що одним з механізмів формування стійких умов є привабливі ставки за гривневими інструментами.

Маргарита Юзяк
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...