Новини    13 листопада 2023 13:43

У НБУ розповіли про підготовку банків до зими у випадку блекаутів


Заступник голови НБУ Олексій Шабан розповів, що в умовах блекауту в Україні працюватиме більш ніж половина банківських відділень. Вони зможуть надавати базові послуги.

В інтерв’ю виданню The Page він розповів, що минулого року НБУ вимагав від банків не менше третини відділень зробити базовими чи опорними. Аби відділення могло надавати базові банківські послуги воно має бути забезпечено резервним джерелом енергії та зарезервованими каналами зв’язку від кількох операторів.

“Банки мають забезпечити роботу своїх дата-центрів, інформаційних систем та каналів зв’язку у разі відсутності основного електроживлення на строк до семи діб, а також роботу відділень – до трьох діб. Особливу увагу необхідно приділяти збереженню копій даних у такі періоди. І загалом не повинна порушуватися робота систем електронних платежів та обігу готівки”, — сказав він.

За його словами, минулої осені та зими банківська система успішно пройшла практичні випробування. На сьогодні вони мають досвід та технічну готовність.

Крім того, наприкінці серпня відбулися зустрічі з керівниками банків. Під час них нагадали про важливість підготовки до можливих загроз.

“Попросили актуалізувати договори із постачальниками послуг, перевірити готовність обладнання та персоналу до роботи у надзвичайних умовах, оновити протоколи їхніх дій”, — повідомив заступник голови НБУ.

На сьогодні у мережу Power Banking входять близько 2360 відділень у понад 380 населених пунктах (53% від загальної чисельності працюючих відділень). З них 75% припадає на відділення системно важливих банків (їх нині 15).

Нагадаємо, правління Нацбанку України вирішило знизити облікову ставку з 20% до 16%. НБУ модернізує свій операційний дизайн монетарної політики за системою “нижньої межі”.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...