Приблизно 1,400 вагонів наразі прямують до порту Чорноморськ, чию залізничну інфраструктуру ворог атакував минулого тижня. Інформацію надав заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов, повідомляє Rail.insider.
У квітні кількість вивантажених вагонів з зерном у портах Великої Одеси становила від 1000 до 1350 на добу. Середньодобове вивантаження вагонів в портах Великої Одеси наразі складає 1252 вагони. За тиждень цей обсяг зменшився на 133 одиниці на добу.
Кількість вагонів з зерном, що рухаються до портів Великої Одеси, зменшилася. Зменшення становить 578 одиниць за тиждень, з 7479 до 6901 вагона. Спостерігається накопичення вагонів, а також покинуті через отримувача три потяги у напрямку термінала «Укрелеваторпром» (порт Одеса).
“Протягом тижня ворогом було завдано кілька ракетних ударів по припортовій залізничній інфраструктурі порту Чорноморськ. Фахівці наразі досліджують рівень руйнувань/пошкоджень залізничної інфраструктури. Тимчасово введена конвенційна заборона на відвантаження в напрямку порту Чорноморськ, тривають роботи з відновлення залізничної інфраструктури порту Чорноморськ”, — зазначив Валерій Ткачов, вказавши, що вантажі переадресовують на інші порти.
Черга вагонів з зерном у напрямку порту Ізмаїл збільшилася на 486 одиниць, що складає 1,1 раза. Середньодобове вивантаження вагонів з зерном у порту Ізмаїл за тиждень скоротилося на 12 вагонів і наразі становить 88 одиниць.
Нагадаємо, експорт зернових України до ЄС відновився до рівня, спостереженого у 2022 році, після приблизно річної перерви у постачаннях до сусідніх країн. Значна частина агроекспорту здійснюється морським шляхом.
Функціонування морського транспортного маршруту дозволило Україні в січні експортувати 12 мільйонів тонн зернових, що відповідає обсягам до війни.
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України повідомило, що обсяги експорту через Український коридор майже дорівнюють обсягам експорту через порти “Південний”, “Одеса” та “Чорноморськ” під час воєнних подій. У грудні відправлено морем 6,8 мільйона тонн товарів, а в січні – 6,7 мільйона тонн. Навіть у лютому, найкоротшому місяці року, очікується збереження показників експорту на рівні попередніх місяців.
Раніше з портів Великої Одеси вийшла рекордна кількість суден. Український морський коридор встановив рекорди 17 та 18 лютого, коли з портів Великої Одеси відправилося по 16 суден.
Україна та Болгарія домовилися щодо деталей впровадження системи ліцензування експорту української агропродукції. Йдеться про насіння соняшнику, ріпаку, кукурудзи та пшениці.
Протягом минулого місяця Укрзалізниця встановила новий рекорд, перевізши 14 мільйонів тонн вантажів – найвищий показник з початку повномасштабної війни.
Під час другого міжнародного саміту “Зерно з України” (Grain From Ukraine) зібрали понад 136 мільйонів доларів для цієї гуманітарної ініціативи.
Маргарита Юзяк
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!