НовиниРослинництво

У Молдові почали вирубати яблуневі сади

Садівники в Молдові почали вирубування своїх садів через економічне ембарго, яке встановила Росія. Згідно із Point.md, з 2022 року площа вирубаних садів перевищує площу засаджених більш ніж у 7 разів.

Ця ситуація виникла через те, що фермери змінили напрямок свого експорту на Євросоюз, Близький Схід і Південно-Східну Азію, і залишають тільки високопродуктивні плантації.

За словами Світлани Албу з села Околіна Сорокського району, де вона мала фруктовий сад площею майже 10 га, на ринку ЄС не пішли сорти, які раніше експортувалися до Росії.

«Ми думаємо про інші сорти, інші плантації. У будь-якому разі земля не залишиться порожньою», — зазначила вона.

Дані Міністерства сільського господарства і харчової промисловості свідчать, що за останні роки в Молдові вирубано майже 2800 га садів і висаджено лише 400 га нових. У деяких районах було замінено лише непродуктивні сади на більш продуктивні дерева.

У Молдові є понад 49 тис. га яблуневих садів. У 2023 році виробники зібрали понад 500 тис. тонн яблук, на 20% більше, ніж у 2022 році. Майже 70 тис. тонн фруктів уже відправлено на експорт.

Також варто наголосити, що з 2022 року і до сьогодні спостерігається стабільне зменшення постачань молдовських яблук на російський ринок, тоді як частка експорту до Євросоюзу зросла більш ніж у 27 разів, а на Близький Схід і в Південно-Східну Азію — більш ніж у 10 разів.

Нагадаємо, компанія Floarea Soarelui, найбільший виробник рослинної олії в Молдові, призупинила свою діяльність через нестачу насіння соняшнику. Цю інформацію оголосила директорка підприємства Стелла Островецькі.

Уряд Молдови вирішив продовжити термін дії системи ліцензування на ввезення до країни трьох основних сільськогосподарських культур – пшениці, кукурудзи та насіння соняшнику – на три місяці. Цю інформацію оприлюднила пресслужба уряду Молдови у заяві, опублікованій 26 березня.

Прогнозується збільшення врожаю соняшнику, ріпаку та сої в країнах Чорноморського регіону (Україні, Румунії, Болгарії, Молдові та Росії) на 2024/25 маркетинговий рік.

У 2024 році Україна має намір відкрити декілька нових пунктів пропуску на кордоні з Угорщиною, Молдовою, Румунією та Польщею.

Комітет постійних представників Європейського союзу затвердив мандат на проведення переговорів щодо подовження “торговельного безвізу” з Україною та Молдовою. 

Послуга електронної черги для перетину кордону автобусами з 12 лютого стане доступною на всіх пунктах пропуску з країнами ЄС та Молдовою. Загалом йдеться про 29 пунктів пропуску.

Молдова підписала угоду з Європейським інвестиційним банком щодо попереднього техніко-економічного оцінювання та техніко-економічних досліджень, необхідних для реалізації проєкту будівництва автомагістралі Ясси-Унгени-Кишинів-Одеса.

Маргарита Юзяк

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку