Новини / Садівництво     23 липня 2019 10:53

У Молдові для студентів ввели нову спеціальність – виробник ягід

Уперше в системі спеціальної освіти Молдови: з вересня 2019 року професійне училище у місті Ніспорень вводить нову спеціальність – виробник ягід, якій навчатимуть випускників шкіл два роки.

Про це повідомляє EastFruit.

Спершу набирають групу в складі 20–24 студентів. У разі, якщо кількість абітурієнтів виявиться істотно вищою, адміністрація закладу готова сформувати ще одну групу навчання за цією спеціальністю.

Читайте: Відмова від пластику: в канадських магазинах почали продавати продукти без упаковки

Матеріально-технічна база для спеціальності “виробник ягід” сформована в училищі завдяки грантовій підтримці проекту АРМ/USAID «Ефективне сільське господарство Молдови».

На сьогодні виробництвом ягід у Молдові займається близько 600 фермерів, професійні знання яких обмежуються вищою або середньою спеціальною освітою у сфері плодівництва. До 2019 р. плодівництво загального профілю (або виноградарство/виноробство) викладалося в трьох училищах і агрономічному факультеті Аграрного університету Республіки Молдова.

Landlord раніше повідомляв про те, що УКАБ на базі факультету аграрного менеджменту НУБіП України започаткувала магістерську програму «Агрокебети», в якій студентів навчатимуть топ-менеджери провідних агрокомпаній. Розробники проекту сподіваються змінити аграрну освіту – зробити її бізнес-орієнтованою.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також