Новини / Садівництво     23 липня 2019 10:53

У Молдові для студентів ввели нову спеціальність – виробник ягід

Уперше в системі спеціальної освіти Молдови: з вересня 2019 року професійне училище у місті Ніспорень вводить нову спеціальність – виробник ягід, якій навчатимуть випускників шкіл два роки.

Про це повідомляє EastFruit.

Спершу набирають групу в складі 20–24 студентів. У разі, якщо кількість абітурієнтів виявиться істотно вищою, адміністрація закладу готова сформувати ще одну групу навчання за цією спеціальністю.

Читайте: Відмова від пластику: в канадських магазинах почали продавати продукти без упаковки

Матеріально-технічна база для спеціальності “виробник ягід” сформована в училищі завдяки грантовій підтримці проекту АРМ/USAID «Ефективне сільське господарство Молдови».

На сьогодні виробництвом ягід у Молдові займається близько 600 фермерів, професійні знання яких обмежуються вищою або середньою спеціальною освітою у сфері плодівництва. До 2019 р. плодівництво загального профілю (або виноградарство/виноробство) викладалося в трьох училищах і агрономічному факультеті Аграрного університету Республіки Молдова.

Landlord раніше повідомляв про те, що УКАБ на базі факультету аграрного менеджменту НУБіП України започаткувала магістерську програму «Агрокебети», в якій студентів навчатимуть топ-менеджери провідних агрокомпаній. Розробники проекту сподіваються змінити аграрну освіту – зробити її бізнес-орієнтованою.

Трейдинг        29 липня 2019 13:32

Експорт плодово-ягідної продукції з України зріс на 16%

За перше півріччя 2019 року українські аграрії поставили на зовнішній ринок плодово-ягідної продукції загальною вартістю $116 млн, що на 16% більше, ніж за аналогічний період 2018-го. Експорт зріс за рахунок волоських горіхів, заморожених плодів і ягід, яблук та груш.

Про це повідомляє Укрінформ.

За даними ННЦ «Інститут аграрної економіки», зростання експорту забезпечило збільшення поставок «всіх основних товарів вітчизняного експорту групи 8 УКТЗЕД»:

 • волоських горіхів –  з 19 до 33 тис. т;
 • яблук і груш – з 24 до 42 тис. т;
 • заморожених плодів і ягід – з 14 до 18 тис. т.

Понад 50% вартості експорту плодів і ягід з України припадає на країни Євросоюзу.

Читайте: Валовий збір ячменю в Україні у 2019 році складе 8,6 млн т – Agritel

ТОП-8 споживачів української плодово-ягідної продукції:

 • Туреччина ($18 млн)
 • Франція ($11 млн)
 • Польща ($10 млн)
 • Білорусь ($9 млн)
 • Ірак ($7 млн ​​)
 • Італія ($5 млн)
 • Греція ($5 млн)
 • Німеччина ($4 млн)

Науковці Інституту аграрної економіки прогнозують, що цього року українські аграрії можуть встановити новий рекорд з експорту плодово-ягідної продукції.

Landlord раніше повідомляв про те, що український агроекспорт виріс на 18,6% – до $10,3 млрд.

Поділися

Садівництво        22 липня 2019 10:10

У Молдові від граду постраждало 16 тис. га садів. Збитки фермерів – понад $2 млн

У середині липня від сильних дощів з градом постраждали сади і виноградники в багатьох районах Молдови. Втрати врожаю або його якості в різних господарствах становлять від 20 до 80%. Є плантації, де збирати урожай економічно не вигідно.

Про це повідомляє EastFruit.

За інформацією, площа постраждалих садів становить близько 10 тис. га, виноградників – не менше 6 тис. га.

Міністерство сільського господарства Молдови оцінює збитки аграріїв у зв’язку з градобоєм на цей момент у 48 млн леїв (понад $2 млн). Відзначається, що остаточна оцінка змінюватиметься після проведення повної перевірки сільгоспугідь у всіх постраждалих районах, а також у міру збору врожаю.

Читайте: Світу потрібні масштабні інвестиції в агро: ФАО малює похмуру картину сьогодення

Уряд пообіцяв фермерам компенсацію втрат, але її розміри стануть відомі не раніше середини осені поточного року. У міністерстві вважають, що допомога буде невелика і вибіркова.

Landlord раніше повідомляв про те, що німецькі вчені розробили кліматичну модель, яка може використовуватися для формування точних прогнозів і допомагати протистояти погодним аномаліям.

Поділися

Кооперативи        01 липня 2019 11:11

Фермерський кооператив на Дніпропетровщині реалізує 200 т ягід за сезон ВІДЕО

На Дніпропетровщині 12 фермерів створили ягідний кооператив. Загалом вони обробляють понад 30 га землі, вирощують суницю садову, літню та ремонтантну малину. За сезон збирають до 200 т продукції, реалізують її по всій Україні – як на ринку, так і в супермаркетах.

Про це повідомляє Факти ICTV.

Кооператив було створено 2 роки тому, і за цей час фермери вже відчули вагомі переваги об’єднання: вони заощаджують 15% на спільних покупках, а головне – значно розширили ринки збуту.

«Купуємо разом обладнання, крапельний полив, засоби захисту, добрива. На більших партіях завжди буде нижча ціна. До створення кооперативу нашим клієнтом був лише свіжий ринок, так званий базар. Створивши кооператив, ми отримали можливість укладати договори з мережами»,  – розповідає голова кооперативу Андрій Оселедець.

Об’єднання ягідників робить важливий внесок у розвиток своєї території, забезпечуючи селян роботою. У сезон з травня до жовтня працівникам тут платять до 12 тис. грн у місяць, таким чином заохочують людей працювати в селі, а не виїжджати на заробітки за кордон.

ЧитайтеНеймовірне агро: фермери Бангладеш вирощують овочі посеред пустелі

Фермери планують розширювати виробництво. Як експеримент тут уже вирощують ожину, лохину, чорну смородину та плодово-ягідні дерева.

Учасники кооперативу вважають, що таке об’єднання – це найвигідніша модель в агробізнесі. Приєднатися до них можуть усі охочі сільгоспвиробники. Головна умова – обробляти не менше 1,5 га землі й вирощувати ягідну продукцію.

Landlord раніше повідомляв про те, що на Херсонщині 15 виробників об’єдналися в кооператив, щоб вирішити проблему зі збутом продукції. Тепер вони спільно формують великі партії для продажу великому трейдеру.

Поділися

Як живе іноземний фермер        21 червня 2019 15:02

Як молдавські фермери подвоюють врожаї й чому Румунію беруть у приклад

Павел Кетеной — успішний молдовський аграрій, який працює на фермі площею 1100 га й більше 40 років життя присвятив сільському господарству. Сьогодні фермер вирощує пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, ріпак. Окрім вирощування зернових, його підприємство надає механізовані послуги іншим фермерам по всій країні.

Поділися

Садівництво        05 червня 2019 16:36

ITC підтримає українських ягідників: презентовано Дорожню карту розвитку ягідництва

Дорожня карта розвитку галузі ягідництва України – це стратегічна програма, націлена на зростання експортного потенціалу українського ягідного сектора на 2019–2024 рр., розроблена експертами ITC і Ягідної асоціації України. Вона визначає шляхи розвитку торгівлі та розширення співпраці з ЄС.

Про це повідомляє EastFruit.

4 червня на 31-й Міжнародній агропромисловій виставці «Агро-2019» презентували Дорожню карту розвитку галузі ягідництва України. Розроблено її в рамках проекту Міжнародного торгового центру (ІТС) «Eastern Partnership: Ready to Trade – an EU4Business Initiative», що фінансується Євросоюзом.

Читайте: Як підкорити ринок Грузії: українських агровиробників запрошують у торгову місію

Дорожня карта покликана посилити експортний потенціал українських ягідників.

Цілі Дорожньої карти:

 • збільшення поставок ягідної продукції з України;
 • приведення сертифікації ягідної продукції в Україні у відповідність до стандартів ЄС;
 • поліпшення якості та післязбиральної обробки сільгоспкультур;
 • забезпечення реєстрації пестицидів для ягід, насіння і сортів рослин для використання в Україні;
 • посилення профільних інституцій в Україні (відкриття інноваційного, технологічного і науково-дослідного напрямків);
 • розроблення освітніх програм;
 • просування експорту виробниками і переробниками ягідної продукції;
 • стратегічний підхід уряду до підтримки розвитку галузі (розширення доступу до фінансування, забезпечення фінансової підтримки з боку держави, поліпшення доступу до ринкової інформації, забезпечення екологічної відповідальності, модернізація технологій, поліпшення інфраструктури).

Впроваджуватимуть Дорожню карту за підтримки Мінагрополітики, Мінекономрозвитку, Мінінфраструктури, Мінфіну, Асоціацій «Ягідництво України», «Укрсадпром», «Укрсадвинпром», «Органічна Україна» та наукових інституцій.

Landlord раніше повідомляв про те, що на експорті заморожених ягід та фруктів Україна заробила рекордні $80 млн.

Поділися
Показати ще