Новини    16 грудня 2021 17:07

Україна не використала й половини потенціалу – Лещенко про посівні площі під кукурудзу

За словами міністра, Україна не використала й половини свого потенціалу в цій галузі

Поміркований посівний потенціал кукурудзи ще не вичерпаний і площі під цю культуру помірно збільшуватимуться до рівня 6-7 млн га.

“Я не думаю, що під кукурудзу потрібно використовувати більше угідь, адже існує ще питання сівозміни та дотримання технології. Безумовно, у нас досі є аграрії, які протягом 10 років поспіль працюють кукурудзою по кукурудзі. У них є власна технологічна карта для цього процесу, однак середньостатистичний український аграрій сіє кукурудзу 2-3 роки, а потім запускає в ротацію сівозміну, щоб забезпечити відновлення ґрунту та стабільний рівень врожайності у майбутньому”, – заявив міністр аграрної політики Роман Лещенко у блозі «Монокультура кукурудзи — розуміння ризиків та перспектива прибутків» на AgroPolit.com.

За його словами варто переглянути підходи до класичного способу оранки та обробки землі, адже через зміни клімату в деяких регіонах України вони вже не є ефективними.

“Я вважаю, що вирощування та переробка кукурудзи — це шлях України, який свого часу пройшли США та інші країни. Це не лише заробіток для аграріїв, які вирощують кукурудзу на полі, це ще й переробка і забезпечення кормової бази для тваринників. Тож хай у нас краще збільшаться площі під монокультуру в кукурудзі, ніж залишаться ті площі під соняшником, які ми маємо сьогодні”, – додав Лещенко.

Зазначається, що Україна не використала й половини того потенціалу. В Україні працюють сільгоспвиробники, які 20 років поспіль сіють кукурудзу і отримують гарні результати, оскільки все залежить від технології.

“Сьогодні агросектор нашої держави має таку глибину та динаміку виключно через те, що вітчизняні аграрії постійно вчаться. І я вітаю освітню ініціативу «Культиварію» для аграріїв, адже це правильна секторальна ініціатива, яка сконцентрована на одній з ключових культур, що формує сьогодні аграрне ВВП, і в деталях вивчає все про конкретно взяту культуру”, – підсумував Лещенко.

Раніше Landlord повідомляв, що вартість пшениці в портах України подолала психологічний бар’єр у 10 000 грн/т.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...