Новини    07 лютого 2022 18:00

У лютому в Україні рекордно зросли ціни на хліб

Надмірний експорт української пшениці впливає на здорожчання хліба

У лютому в Україні рекордно зросли ціни на хліб. Пшеничний хліб у лютому подорожчав до рекордної за останні п’ять років ціни – 25,9 грн. Про це повідомляє minfin.com.ua

Подорожчав за місяць також і нарізний хліб (0,6 кг). Зараз за нього в магазинах просять 25,5 гривні, у порівнянні з 23,4 гривні в січні.

Починаючи з серпня 2021 року, ціни на пшеничний хліб почали зростати. До вересня ціна збільшилася на 0,45 грн і хліб коштував 23,4 грн. З того часу вартість хліба щомісяця зростає. До лютого ціна стала рекордною за останні п’ять років – 25,9 грн.

Крім того, дорожчає житній хліб. У січні у супермаркетах ціна хліба становила 30,6 грн за 0,9 кг, а вже у лютому ціна зросла до 31,5 грн. Як відомо, зростання ціни хліба приблизно на 25−30% обумовлене не лише високими тарифами на енергоносії, а й необхідністю імпорту борошна з Туреччини.

Раніше Landlord повідомляв, що надмірний експорт української пшениці впливає на здорожчання хліба. За останній рік ціна на хлібобулочні вироби зросла на понад 15% й продовжить зростати надалі.

Пшеницю за якістю умовно поділяють на два типи: продовольча та фуражна. Першу використовують для борошна, другу, менш якісну, — для годування худоби. Українські борошномели порахували, що в цьогорічному врожаї 42% пшениці — продовольча, а 58% — фуражна. Щоб в Україні залишалась потрібна кількість пшениці, Мінагрополітики вже 10 років укладає з профільними асоціаціями меморандум, в якому визначають пропорцію експорту. Проте, цього року «Борошномели України», «Укрхлібпром» і «Всеукраїнська асоціація пекарів» відкликали свої підписи з меморандуму, бо їх не влаштовували умови.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...