Новини / Технології     10 липня 2019 17:01

У Херсонському університеті будують унікальну теплицю. Всіма процесами керуватиме комп’ютер

У Херсонському державному аграрному університеті будують теплицю з повним комп’ютерним керуванням. Запрацює вона вже наступної зими. Мета проекту – створити інноваційний навчальний майданчик для студентів вишу, щоб у майбутньому вони могли працювати з новітньою технікою.

Про це повідомляє SEEDS.

Комп’ютеризована теплиця площею 180 м2 не має аналогів в області. ПК у ній стежитиме за мікрокліматом і станом ґрунту за допомогою датчиків, а також вноситиме воду і поживні речовини безпосередньо до коренів рослин. Людині в «розумній» теплиці залишається тільки поповнювати запаси цих речовин і збирати урожай.

Читайте: Стійкість фермерів до змін клімату: ФАО розпочинає масштабний проект у Пакистані вартістю $47 млн

За словами ректора ХДАУ, професора Юрія Кирилова, запустять теплицю наступної зими і вирощуватимуть у ній різні культури – від томатів до ягід. Завдання проекту – навчити студентів працювати з новою спеціалізованою технікою, щоб не витрачати на це ресурси і час безпосередньо на виробництві.

Агропідприємства Херсонщини, які активно розвивають тепличні господарства, мають пряму зацікавленість у цьому проекті, тому безкоштовно надали університету датчики та інше обладнання для теплиці.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Німеччині відкрили нову теплицю, яка працює на геотермальній енергії.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також