Новини / Фінанси     20 квітня 2021 12:40

У I кварталі агровиробники отримали 86 млн грн компенсацій по кредитах

Кошти отримають 863 сільгосппідприємства для компенсації сплачених відсотків по кредитах на загальну суму 7,3 млрд грн

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства економіки затвердило розподіл коштів у розмірі 85,9 млн грн для компенсації суб’єктам господарювання АПК за фактично сплачені відсотки за користування кредитами за січень-березень 2021 року. Кошти отримають 863 позичальники, які подали заявки до уповноважених банків.

Загальний обсяг кредитів, залучений підприємствами становить 7,9 млрд грн, з яких пільгові кредити (тобто такі, які підлягають компенсації) складають 7,3 млрд грн.

За термінами кредити розподіляються наступним чином:

  • короткострокові – 2,4 млрд грн (33,1% від загальної суми);
  • середньострокові – 2,6 млрд грн (35,2%);
  • довгострокові – 2,3 млрд грн (31,7%).

Зазначимо, що тваринницькі підприємства у січні-березні 2021 року заучили 1,3 млрд грн кредитів (17,6%), а на інші галузі сільського господарства припало 82,4% від усіх позик – 6,1 млрд грн. При цьому середні відсоткові ставки банків, під які суб’єкти господарювання АПК залучили кредити, склали у I кварталі 14-16 % річних.

ЧитайтеМінекономіки припинило розподіл коштів програм фінансування фермерів

Із загальної кількості уповноважених банків, які підписали з мінекономіки меморандум про загальні засади співробітництва (33 банка), взяли участь у наданні компенсації за кредитами 24 банка. Загалом, на 2021 рік за бюджетною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення» передбачено 1,2 млрд гривень. Але, як вже повідомлялось, міністерство економіки припиняє розподіл державного фінансування сільгоспгалузі у зв’язку з тим, що парламентом було ухвалено кошторис міністерства аграрної політики та продовольства. Таким чином, заявки на фінансування по державних програмах підтримки від сільгоспвиробників з квітня 2021 року, будуть оброблятися Мінагрополітики.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що ціна оренди паїв на Закарпатті у 2021 році впала до 585 грн/га.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також