ЛогістикаНовини

У ДПСУ попередили про ускладнення руху вантажівок через кордон з Польщею та Угорщиною

За попередньою інформацією, 9 лютого о 10.00 розпочнеться страйк польських фермерів на ділянках, що межують з українськими пунктами пропуску «Ягодин», «Рава-Руська» та «Шегині», інформує ДПСУ.

Протестувальники налаштовані пропускати по одній вантажівці на годину в пунктах пропуску «Ягодин» та «Шегині», у напрямку пункту пропуску «Рава-Руська» – по дві. Гуманітарний вантаж та автобуси пропускатимуть безперешкодно.

Ускладнення руху для вантажівок через пункти пропуску «Устилуг» та «Угринів» можливе з 12 лютого. Пропуск транспорту здійснюватиметься по три вантажівки на годину.

Також угорські прикордонники попереджають про акції протесту фермерів 9 лютого на автошляху до пункту пропуску «Захонь», що навпроти українського «Чоп (Тиса)». Попередньо, учасники акції не блокуватимуть пропуск автотранспорту.

З 9 лютого поновлять блокування

Фермери з Польщі готуються до повторного блокування одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною, а саме КПП “Дорогуськ – Ягодин”. Цю інформацію передає Державна митна служба України через Telegram.

Зазначається, що польська сторона повідомила про намір місцевих фермерів розпочати страйк в окремих пунктах пропуску на польсько-українському кордоні вранці 9 лютого.

Польські митники заявили, що блокування пункту пропуску “Дорогуськ – Ягодин” розпочнеться о 11:00 9 лютого та включатиме використання сільськогосподарської техніки. Зазначається, що акція протесту, за оголошенням, триватиме до 9 березня.

Учасники акції планують пропускати всі автобуси та одну вантажівку у кожному напрямку протягом години. Крім того, поляки обіцяють не заважати пропуску гуманітарної допомоги та цистерн з паливом на в’їзд в Україну.

Щодо інших пунктів пропуску на кордоні з Польщею, інформація з’ясовується, для чого заплановані зустрічі з представниками польської митної адміністрації, повідомляється у повідомленні.

Фермери анонсували про страйк і раніше

Польські фермери оголошували про намір здійснити новий страйк на кордоні з Україною ще 3 лютого, аби висловити своє незадоволення рішенням Європейської комісії щодо України. Про це інформується на сайті профспілки фермерів “Солідарність”.

“Наше терпіння скінчилося. Позиція Брюсселя в останній день січня 2024 року неприйнятна для всієї нашої аграрної спільноти”, – йдеться у заяві.

Фермери стверджують, що бездіяльність польської влади та заяви про співпрацю з Європейською комісією, яка прийняла рішення про імпорт товарів з України, “не залишають нам іншого вибору, крім як оголосити загальний страйк”.

Польські протестувальники анонсували страйки на всіх прикордонних пунктах між Польщею та Україною і загрожують блокуванням доріг та автомагістралей по всій країні. Проте зараз йдеться про один КПП.

Страйк фермерів має розпочатися о 10:00 9 лютого і триватиме до 10 березня.

Польська сторона вирішила посилити контроль за продукцією з України

Пресслужба Міністерства сільського господарства Польщі повідомляла, що міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський оголосив про посилення контролю за кордоном з Україною. Зазначалося, що великий обсяг імпорту з України становить загрозу інтересам польських фермерів.

Міністерство пояснило, що надмірний імпорт сільськогосподарської продукції з України, яка не відповідає вимогам ЄС, може підірвати конкурентоспроможність польського сільського господарства.

Крім того, з останніх даних відомо, що заступник міністра сільського господарства Міхал Колодзейчак запропонував ввести санітарний контроль для кожної партії цукру, що імпортується до Польщі з України. Це було оголошено під час пресконференції, яка відбулася у понеділок після його інспекційної поїздки на кордоні з Україною.

Починаючи з 2011 року, український цукор був звільнений від санітарного контролю у Польщі. Проте Колодзейчак висловив сумнів у відповідності українських документів та ділових партнерів, які стверджують, що цукор відповідає високим стандартам якості.

Протягом минулих вихідних він здійснив інспекцію на польсько-українському кордоні, перевіряючи товари, які ввозяться до Польщі, та їх документацію. У неділю він опублікував у Twitter фотографію, на якій сидить поруч із пакетом цукру з України.

Він відзначив дивний запах цукру та висловив припущення, що це може бути технічний цукор, наприклад, для виробництва джемів чи лимонадів. Колодзейчак висловив позицію “нульової терпимості” і заявив, що це питання потребує ретельного розгляду, а в разі необхідності цукор може бути повернутий назад в Україну.

Під час пресконференції він також повідомив, що нині обчислюється обсяг цукру, який потрапив до Польщі з 1 січня. Після завершення цього розрахунку він планує звернутися до уряду з вимогою обмежити постачання цукру.

Міністри сільського господарства Болгарії, Польщі, Румунії, Словаччини та Угорщини подали спільний лист до Єврокомісії, в якому висловили вимогу про введення імпортних мит на українське зерно.

Європейська комісія планує розробити проєкт постанови, який передбачатиме продовження безмитного режиму для експорту з України до середини 2025 року. Проте, польська пропозиція щодо відновлення тарифних квот на агропродукцію була відхилена, і розглядається можливість введення системи ліцензування.

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський опублікував позиційний документ щодо аграрних протестів, в якому закликав Євросоюз до спрощення та дебюрократизації спільної аграрної політики.

Анна Лиса

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку