Новини    04 березня 2024 20:46

У Держпродспоживслужбі назвали топ-3 продуктів тваринництва, які найчастіше не проходять ветконтроль

Найбільший обсяг складають вантажі з м’ясом та м’ясопродуктів, на другому - риба та рибопродукти (всього), на третьому - молоко та молокопродукти

У 2023 році порушення щодо дотримання вимог антитютюнового законодавства встановлені у 72,0% при проведені позапланових перевірок, а найчастіше виявлено щодо заборони реклами, стимулювання продажу та спонсорства тютюнових виробів і складає цей показник 70%, наступні позиції розміщення попільничок або куріння у приміщеннях закладів ресторанного господарства – 20,6% та не відведення спеціальних місць для куріння – 9,4%, розповів Голова Держпродспоживслужби Сергій Ткачук під час публічного звіту за результатами діяльності Держпродспоживслужби у 2023 році.

У 2023 році працівники Держпродспоживслужби взяли участь у санітарно-епідеміологічному розслідуванні 60 спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань, під час яких постраждало 1020 осіб, зокрема 420 дітей (41%). За кількістю спалахів, це дещо більше ніж за 2022 рік, коли працівники Держпродспоживслужби взяли участь у розслідуванні 55 спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань, під час яких постраждало 512 осіб, у тому числі 213 дітей (41,6%).

Держпродспоживслужба впродовж минулого року, попри збройну агресію російської федерації, повною мірою забезпечила безперебійне здійснення заходів офіційного контролю, направлених на перевірку безпечності харчових продуктів, кормів, побічних продуктів тваринного походження, які ввозяться (пересилаються) на митну територію України. Загальна кількість затриманих вантажів щодо яких встановлено невідповідність законодавству України, за результатом державного контролю/державного ветеринарно-санітарного контролю під час ввезення (пересилання) на митну територію України – 82 вантажі. Найбільший обсяг складають вантажі з м’ясом та м’ясопродуктів, на другому – риба та рибопродукти (всього), на третьому – молоко та молокопродукти. Значний обсяг затримано з іншими продуктами (яйця, мед та інші).

Впродовж 2023 року територіальними органами Держпродспоживслужби видано 10453 посвідчення про право роботи з пестицидами та 301 підтверджень на зразки насіння та садивного матеріалу, затверджено розташування 349 насіннєвих посівів перехреснозапильних рослин. Порівняно з 2022 роком ці показники зросли від 23% до 37%, окрім загальної площі обстеження з метою виявлення шкідливих організмів – залишається на рівні з попереднім роком. Також зріс показник видачі фітосанітарних сертифікатів для експорту та фітосанітарних сертифікатів на реекспорту – на 3,2%.

З метою забезпечення фітосанітарних вимог інших країн для експорту об’єктів регулювання з України Держпродспоживслужбою встановлено 2690 вільних ділянок на площі 141,5 тис. га та 72,2 тис.м2. Це дало змогу здійснювати експорту до КНР, країн ЄС, Республіки Туреччина – лісоматеріалів, Республіки Молдова, Держави Ізраїль та інших.

Спостерігається тенденція щодо погіршення епізоотичного стану, так як у порівнянні з попередніми роками збільшилась кількість випадків захворювання тварин на сказ, грип птиці, АЧС та лейкоз. Причина є одною і саме важливою – у зв’язку із воєнним станом обмежені можливості виконання комплексу заходів щодо боротьби зі захворюваннями. Також необхідно зазначити, що на територіях бойових дій Держпродспоживслужба не має змоги провести нашу роботу. І як всім зрозуміло контроль за міграцією тварин не реально здійснити. Тому надзвичайно важлива робота фахівців Держпродспоживслужби в прифронтових регіонах. Активно співпрацюють з територіальними громадами, громадянами та суб’єктами господарювання, окремо наголошуємо – дотримуватися протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб та звертатися до лікарень ветеринарної медицини Держпродспоживслужби.

Держпродспоживслужба – це не служба одного напряму чи сфери, це велика робота кожного з наших фахівців, адже ми забезпечуємо продовольчу та фітосанітарну безпеку нашої країни, епізоотичне та санітарно-епідемічне благополуччя населення, її імідж на міжнародному ринку як надійного торговельного партнера та захищаємо права споживача. Є плани та проєкти на 2024 рік. Ми працюємо заради нашої Перемоги та майбутнього України! Я переконаний, що результати діяльності за цей рік будуть ще вищі, які я зможу презентувати в наступному році, – зазначив Ткачук.

Держпродспоживслужба продовжує працювати у напрямі цифровізації, що зменшить бюрократію, ризики корупції та допоможе створити державну структуру та її діяльність прозорою. А саме в 2023 розроблено програмне забезпечення Єдиного державного реєстру домашніх тварин, здійснюється інтеграція з ветеринарними системами ліцензованих ветеринарних лікарів для зручності роботи з Реєстром. Також у межах надання комплексної електронної публічної послуги “е-підприємець” Держпродспоживслужбою доопрацьовано програмне забезпечення “Державний реєстр потужностей операторів ринку”, що дозволить надавати послуги з державної реєстрації потужностей операторів ринку, зокрема засобами Порталу ДІЯ. Проходить бета-тестування.

Новини за темою:  Рекордні 14 тис. га розміновано: Україна суттєво прискорила очищення агроземель у 2025 році

Держслужба з питань безпечності харчових продуктів та захисту дала громадянам низку порад щодо того, як безпечно купувати харчові продукти онлайн.

У першу чергу перед купівлею необхідно уважно ознайомитись зі сторінкою інтернет-магазину, яка повинна містити обов’язкову інформацію про продавця товару, відповідно до статті 7 Закону України “Про електронну комерцію”, а саме:

  • повне найменування юридичної особи або прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи – підприємця;
  • місцезнаходження юридичної особи або місце реєстрації та місце фактичного проживання фізичної особи – підприємця;
  • адреса електронної пошти та/або адреса інтернет-магазину;
  • ідентифікаційний код для юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків для фізичної особи – підприємця, або серія та номер паспорта для фізичної особи – підприємця, яка через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний податковий орган і має відмітку в паспорті;
  • відомості про ліцензію (серія, номер, строк дії та дата видачі), якщо господарська діяльність підлягає ліцензуванню;
  • щодо включення податків у розрахунок вартості товару, роботи, послуги та, у разі доставки товару, – інформація про вартість доставки;
  • інші відомості, що відповідно до законодавства підлягають оприлюдненню.

Інформація про харчовий продукт також має бути повною, відповідно до статті 6 Закону України “Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів”. Якщо в інтернет-магазині відсутня обов’язкова інформація про продавця або товар, радимо утриматись від таких покупок, — мовили у повідомленні відомства.

Раніше ми повідомляли, що скористатися послугами швидкої доставки продуктів до власної оселі намагається все більше людей. Це стало популярним та перспективним напрямком у сучасному бізнесі, який орієнтований на задоволення вимог сьогоднішнього покупця. Щоб купити горілку чи улюблені сигарети, вже не варто виходити з дому та добиратись до найближчої торгової точки. Набагато комфортніше, коли кур’єр доставить товар прямо до дверей будинку.

Новини за темою:  Блокаду кордону знято: польські перевізники припинили протест на пункті «Дорогуськ – Ягодин»

У сучасних гіпермаркетах вже давно пропонується послуга доставки продуктів. Зазвичай цей сервіс передбачає різноманітні поступки та бонуси у вигляді безкоштовного оформлення першої доставки чи знижки на деякі товари. Поряд з’являються нові компанії, що спеціалізуються на доставці свіжих та якісних продуктів. У них свої переваги, які інколи виглядають більш привабливо, ніж сервіс відомих торгових брендів.

Ще кілька років тому людям важко було явити, що купувати звичайні продукти можна буде в онлайн-супермаркеті. Основною перевагою відвідувань такого магазину є значна економія часу, який можна використати на інші корисні справи. На додаток клієнт отримає можливість:

  • зробити осмислений вибір посеред домашнього оточення та без зайвих вагань;
  • оплатити покупки з використанням сучасних безпечних методів;
  • вибирати товари впродовж будь-якого часу з урахуванням загальної вартості замовлення;
  • у будь-який момент долучити до шопінгу інших членів родини чи друзів;
  • отримати необхідні продукти впродовж найкоротшого проміжку часу після оформлення замовлення;
  • придбати товари зі знижками за чинними промоакціями;
  • одночасно замовити побутову хімію або корм для домашніх тварин.

Замовивши харчові продукти в режимі онлайн, не потрібно буде носити важкі кошики чи переміщувати возики, бо будь-який товар доставляється кур’єром за вказаною адресою у встановлений термін. Клієнту знадобиться лише своєчасно отримати замовлену їжу.

Умови деяких компаній не передбачають швидке відправлення. Іноді потрібно зачекати дві-три години, але цей час можна використати для прогулянок, спортивних тренувань, активного спілкування у колі друзів чи родини. В усякому разі це буде набагато приємніше, ніж пересування по величезному торговому центру в пошуках самого необхідного.

Покупці, що поспішають можуть скористатися послугами Турбо доставки по Києву, яка відправляє товар з власних магазинів, розташованих в різних районах міста. Деякі фірми застосовують різні методи заохочення, пропонуючи замовникам знижки на товар чи промокоди, що гарантують відповідні переваги.

Щоб замовити першу доставку треба лише визначити найбільш комфортну службу, врахувавши своє місце розташування.

До прикладу, візьмемо доставку Турбо. Все починається з простої процедури реєстрації на зручному вебресурсі з напрочуд комфортним інтерфейсом. Якщо компанія має власний мобільний додаток, то це стане додатковою перевагою. В такому разі гарантується доступ до каталогу товарів та оформлення замовлень у будь-який час за першої потреби. Все що потрібно врахувати – це часи роботи кур’єрської служби. В Турбо він складає від 15 хвилин.

Після авторизації клієнт зможе перейти до каталогу і не поспішаючи покласти до віртуального кошика потрібні товари. Закінчивши вибір, знадобиться лише правильно вказати адресу доставки та приготуватися до зустрічі з кур’єром. Гроші за обслуговування можна сплатити після отримання замовлення, пересвідчившись, що товар якісний та доставлений в належному стані.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...