Новини / Рослинництво     28 лютого 2019 16:36

У Бразилії бум на точне землеробство. Аграрії шукають шляхи проти ущільнення ґрунту

Бразильські фермери лише кілька років тому почали активно користуватися технологіями точного землеробства. Однак, за минулий рік попит на нього суттєво зріс. Цьому сприяла навіть підтримка місцевого Міністерства сільського господарства.

Про це повідомляє «Future farming».

Причина такого ажіотажу – кліматичні зміни. Вони негативно позначаються на стані ґрунту. Тому нині найбільша проблема аграріїв – ущільнення землі, яку вони намагаються вирішити за допомогою систем точного землеробства.

Ущільнення ґрунту може бути серйозною формою деградації землі. Може призвести до збільшення ерозії ґрунту та зниження врожаїв. Адже зменшує розміри порового простору, доступного для повітря і води.

Читайте: 7-річний досвід точного землеробства по-українськи

Тому компанії точного землеробства за допомогою спеціальних механізмів вимірюють тиск у ґрунті на різній глибині. Ці дані потім можуть бути експортовані в спеціалізовані програмні засоби відображення, що показують зони ущільнення.

2016 року представники аграрного бізнесу створили Бразильську асоціацію прецизійного сільського господарства (AsBraAP). Головна мета її діяльності – подальший розвиток науково-технічного розвитку, інновацій та поширення точного землеробства. Адже результати використання точного землеробства на виробничих полях у Центрально-Західній Бразилії виявилися суттєво вищими, ніж на плантаціях без застосування інновацій. Це переконало багатьох виробників застосовувати точне землеробство і приймати рішення на основі конкретних даних.

Як раніше повідомляв Landlord, точне землеробство, інновації для управління землею та ERP-системи планування ресурсів підприємства стали визначальними технологічними трендами українського агросектору. Частина з цих агростартапів сьогодні мають таку ефективність в обробці й аналізі інформації, що можуть стати передовими технологічними новинками в світі та самостійно задавати тренди.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також