Новини / Фінанси     12 червня 2020 13:05

У Болгарії вибухнув скандал навколо аграрних дотацій ЄС

Міністр сільського господарства Болгарії закликає фермерів мовчати про шахрайство з грошами, що виділяє ЄС для підтримки фермерів

У Болгарії спалахнув скандал навколо можливого шахрайства з дотаціями фермерським господарствам, що виділяються на рівні Євросоюзу. Він вибухнув навколо публікації записів зустрічі міністра сільського господарства Болгарії Десіслави Танєвой з місцевими фермерами.

Так, відповідаючи на питання Георгія Васильєва, представника місцевої Асоціації виробників паприки, чому деякі аграрії отримали більш високе фінансування, ніж те, за якими вони зверталися, чиновниця закликала мовчати про шахрайство з аграрними дотаціями Євросоюзу.

«Я пропоную вам дотримуватися того факту, що у нас немає таких шахраїв, і все в порядку, тому що в іншому випадку це [фінансування] зупиниться. Зрештою, ми зробили те, чого хотіла індустрія. Але тепер давайте похвалимось тим, що ми шахраї. Завтра вони скажуть – ви не повинні отримувати цю допомогу», – цитує скандальний запис болгарська редакція DW.

У свою чергу, Георгій Васильєв стверджує, що шахрайська схема, про яку «не повинні знати в ЄС», добре відома як міністерству сільського господарства Болгарії, так і місцевому державному сільськогосподарському фонду, який управляє розподіленням фінансування ЄС.

«Ви говорите, що вам потрібна субсидія, щоб щось посадити, берете гроші і більше не робите нічого», – каже Васильєв.

Читайте: Неприбуткове свинарство – імпорт зріс утричі 

Також він стверджує, що мова не просто про фінансове шахрайство, а й про спосіб звузити болгарське виробництво в інтересах імпортерів.

Насправді не має значення, чи широко розповсюджена ця схема чи мова лише про окремі випадки, пише DW. Тут важлива поведінка міністра, яка закликає до приховування злочинів.

У своє виправдання Танєва стверджує, що заяву було вирвано з контексту, а перевірки ЄС демонструють повну відповідність між запитами болгарських фермерів і розмірами наданої фінансової допомоги. Разом з тим міністр додає, що в 2019 р. дійсно, виникли розбіжності між заявленими посівними площами і фактичним станом справ. За підсумками перевірок деякі райони виявилися неосвоєними.

«Щоб не ставити під загрозу інтереси чесних болгарських виробників, ми вважаємо, що не повинні «хвалитися» такими результатами», – пояснила чиновниця і додала, що уся відповідна інформація регулярно направляється до Брюсселю.

Зазначимо, що мова йде про кошти в розмірі 73 млн левів (близько 37 млн ​​євро), що було перераховано ЄС на допомогу 13 000 болгарським фермерам.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що уряд затвердив обсяг підтримки обслуговуючих кооперативів.

Фото: Клуб Z

Читайте також