Новини / Фінанси     05 червня 2020 11:50

Кооперативам пообіцяли відшкодування вартості техніки

У новій постанові уряду передбачена підтримка обслуговуючих кооперативів, фермерських господарств і власників молочного поголів’я

Сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам буде відшкодовуватись 30% вартості техніки та обладнання у разі компенсації кредиту. Про це йдеться у новій постанові Кабміну №477 від 3 червня 2020 року.

Також уряд затвердив розмір спеціальної бюджетної дотації за утримання корів молочного напряму. Вона буде надаватися фермеру на безповоротній основі, у власності якого перебуває від п’яти корів, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства. За кожну наявну на 1 липня «пару рогів» буду виплачуватись 5 000 грн, але не більше 250 тис грн на господарство.

Читайте: Затверджено список банків через які буде надаватися державна підтримка аграріїв 

Крім того, передбачена часткова компенсація вартості насіння і часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, здешевлення кредитів, бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) для фермерських господарств. Але за однієї умови: у 2020 році виплачується лише фінансова підтримка, не виплачена одержувачам у 2019 році.

Додатково, у 2020 році будуть частково компенсуватися послуги сільськогосподарських дорадчих служб – до 90%, але не більше ніж 10 тис грн.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те,що в Україні в чергове послаблено режим карантинних обмежень.

Читайте також