Новини    18 лютого 2022 15:27

У Білорусі заявили, що постачання хлоркалію через Україну продовжується

Минулого року Білоруськалій потрапив під американські санкції

Політика державної компанії Укрзалізниця  щодо заборони перевезення продукції підприємств Білоруський калій та Білоруська калійна компанія ніяк не вплинула на транзит білоруських калійних добрив через Україну. Про це заявив прем’єр-міністр Білорусі Роман Головченко.

“Постачання калійних добрив як здійснювалося через Україну, так і здійснюється. Щобільше, українська сторона подає сигнали про зацікавленість у нарощуванні перевалки через свої потужності”, – заявив Головченко і уточнив, що зараз у цьому питанні Білорусь не має жодних проблем з Україною.

“Там, де це нам зручно і вигідно – ми це робитимемо. З українською стороною проблем немає”, – додав білоруський прем’єр.

Згідно з аналітичними даними Державної фіскальної служби, імпорт мінеральних добрив у 2021 році зріс фактично на 97,6% (до 1 661,175 мільйона доларів). Наростила на 65,4% Україна та експорт — до 620,421 мільйона доларів. Лише у грудні 2021 року експорт міндобрив перевищив показники грудня 2020 року у 2,7 раза (до 123,294 мільйона доларів), а імпорт збільшився у 3,5 раза (до 228,299 мільйона доларів).

З 16 лютого Укрзалізниця ввела заборону на перевезення білоруських добрив. Поширюється заборона  на перевезення продукції ВАТ “Білоруськалій” та ВАТ “Білоруська калійна компанія” до країн СНД, Балтії, Словаччини, Угорщини, Австрії, Польщі, Румунії та Чехії. Забороняється перевезення імпорту в УЗ і транзит територією нашої держави.

Наталія Марченко

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...