Новини / Політика     10 жовтня 2019 09:57

У 2023 році з прилавків зникнуть коньяки, шампанське та пармезан

Українські сири з назвами «Фета», «Рокфор» чи «Памезан», а також алкогольні напої: коньяк та шампанське – зникнуть з полиць магазинів із 2023 року. Виробники змушені будуть шукати їм нові назви. Натомість у країнах ЄС можуть з’явитися бренди: «Херсонський кавун», «Мелітопольські черешні», «Гуцульська бринза»…

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон про географічні зазначення. Про це повідомляє пресслужба Президента.

«Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень» № 123-ІХ, ухвалений Верховною Радою України 20 вересня 2019 року», – сказано в офіційному повідомленні.

А отже, відповідно до цього закону, Україна, як і інші країни ЄС, повинні утримуватися від використання назв продуктів, які вже забрендовані іншими європейськими виробниками й пов’язані з місцевістю, де їх традиційно виготовляють. Таких продуктів чимало, зокрема, й улюблені багатьма українцями види сирів – фета, пармезан, рокфор та інші. Це ж стосується напоїв – коньяку, шампанського та багатьох інших видів продуктів.

Читайте: Як називатиметься коньяк: українці обрали 10 назв

Однак, є у цій новині й втішна перспектива. Українські виробники так само мають  змогу запатентувати назви, традиційні для нашої місцевості, що мають високу якісь і любов споживачів.

Landlord раніше повідомляв, що такими українськими брендами можуть стати Херсонський кавун, Мелітопольські черешні, Гуцульська бринза.

 

Читайте також

Матеріали по темі