Новини / Фінанси     01 лютого 2024 14:26

У 2023 році на “Буковелі” отримали 4,6 млрд грн торгової виручки


У 2023 році суб’єкти господарювання, які працюють на курорті “Буковель”, зареєстрували торгову виручку на суму 4,6 млрд грн, повідомляє пресслужба Головного управління ДПС в Івано-Франківській області.

Особливо виділяється грудень минулого року, коли торгова виручка зросла у 2,3 раза порівняно з листопадом того ж року, з 258,9 млн грн до 601,3 млн грн. Податкова служба пояснює це значним збільшенням кількості зареєстрованих касових апаратів серед бізнесів, що стало результатом відновлення штрафів для фізичних осіб-підприємців за невикористання цих апаратів.

“Як наслідок, більш ніж у двічі зросли виторги. Торгова виручка в грудні минулого року зросла в 2,3 рази у порівнянні до листопада того ж року: з 258,9 до 601,3 мільйонів гривень. Загалом, за минулий рік усі суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність на курорті “Буковель”, показали 4,6 мільярда гривень торгової виручки”, – інформують у ДПС.

З жовтня минулого року відновилася відповідальність підприємців за неведення фіскалізації готівкових розрахунків або її порушення. До кінця січня 2024 року лише франківські платники зареєстрували 951 касовий апарат, що значно перевищує показник на початок 2023 року, коли їх було лише 438.

Довідка. Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану”, який набрав чинності з серпня минулого року, встановлює штрафи для фізичних осіб-підприємців за відсутність використання касових апаратів (реєстраторів розрахункових операцій).

Починаючи з 1 жовтня 2023 року, всі фізичні особи-підприємці, які сплачують єдиний податок ІІ-ІV групи, повинні використовувати реєстратор розрахункових операцій (РРО). У випадку, якщо підприємець не видав чек за товар чи послугу без використання РРО та порушення виявлено вперше, штраф становить 100% від суми реалізованого товару чи послуги. Повторне порушення приводить до штрафу в розмірі 150% від суми продажів.

Новини за темою:  Дощі та похолодання до +10°С: яка погода чекає українців 6 травня

Нагадаємо, в Україні з 1 січня 2024 року змінилися розміри податків для фізичних осіб-підприємців (ФОП), а також дозволені обсяги їх доходів.

Десять найбільших компаній-платників податків в агропромисловому секторі України у 2023 році сплатили до бюджетів всіх рівнів близько 19,4 млрд грн. Це на 36% більше, ніж у 2022 році.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також