Новини    17 липня 2018 11:07

У 2018/19 сезоні олійно-жирова галузь України має всі резерви для збільшення експортного потенціалу


Скорочення врожаю соняшнику в Україні в 2017/18 сезоні на 8,8% спричинило за собою зниження всіх показників: від переробки соняшнику до експорту готового продукту. Схожа ситуація спостерігається також в сегменті рафінованої олії. Незважаючи на те, що обсяг рафінації в 2017/18 сезоні скоротився в порівнянні з минулим сезоном на 2%, він залишився на рівні, близькому до рекордного. Про це йдеться у повідомленні компанії  УкрАгроКонсалт.

Оптимістичні очікування нового врожаю в 2018 році дають підстави вважати, що у 2018/19 сезоні відбудеться відновлення виробництва рафінованої олії.

«Статистика виробництва сирої олії більш динамічна і в більшій мірі залежить від сировинного потенціалу. На їх фоні обсяги рафінації виглядають більш статично і коливаються в діапазоні 528-695 тис. тонн. В умовах насичення внутрішнього ринку рафінованою соняшниковою олією, закономірно постало питання про розширення ринків збуту за рахунок зовнішньої торгівлі. Експортна статистика останніх років підтверджує успішність реалізації завдання, яке стоїть перед експортерами», – йдеться у повідомленні.

Так, за останні сім сезонів експорт рафінованої соняшникової олії зріс більш ніж в 2,5 рази і досяг в 2017/18 сезоні рекордної для України позначки.

У новому 2018/19 сезоні олійно-жирова галузь України має всі резерви для збільшення обсягів рафінації та зростання експортного потенціалу ринку рафінованої соняшникової олії, а значить варто чекати відновлення показників в даному сегменті.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...