Тваринництво

У Польщі виявили АЧС у свиногосподарському регіоні: влада підозрює навмисне занесення вірусу

У Лодзинському воєводстві, неподалік міста Пйотркув-Трибунальський, виявили рештки дикого кабана, зараженого вірусом африканської чуми свиней (АЧС). У цьому районі зосереджені численні свиноферми, тому випадок викликав особливе занепокоєння. Про інцидент повідомляє RMF24.

За даними Міністерства сільського господарства Польщі, Ветеринарна інспекція вважає, що рештки тварини могли бути навмисно переміщені саме в зону розвинутого свинарства, де раніше АЧС не реєстрували.

У відомстві наголошують: вірус не становить загрози для людей, але є смертельно небезпечним для свиней і може призвести до значних економічних втрат.

Міністр сільського господарства Стефан Краєвський заявив, що влада розглядає ймовірність диверсії.

«Ми не виключаємо навмисного занесення вірусу, зокрема зі східного напрямку. Польська сільська місцевість повинна бути захищена, тому ми оперативно реагуємо та вживаємо необхідних заходів», — написав міністр у соцмережі X.

Ситуацію у регіоні контролюють ветеринарні служби, проводяться додаткові обстеження та моніторинг фермерських господарств.

Нагадаємо, що в Іспанії, найбільшому виробнику та експортеру свинини в ЄС, зафіксовано перший із 1994 року спалах Африканської чуми свиней (АЧС). Вірус підтверджено у двох диких кабанів поблизу Барселони (Каталонія), ще 12 тварин перебувають на лабораторній перевірці.

Марченко Наталія

У журналістиці з 2014 року. Старший редактор стрічки новин landlord

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку