У Дністровському районі Чернівецької області підтверджено нові випадки АЧС серед диких та свійських свиней. У регіоні триває карантин, а місцева влада закликає суворо дотримуватись обмежень задля недопущення подальшого поширення вірусу.
Про це повідомляє видання Novosgram.
У Чернівецькій області зафіксовано черговий спалах африканської чуми свиней (АЧС). Як повідомляє Держпродспоживслужба, на 10 квітня у Дністровському районі офіційно підтверджено загибель 64 тварин, зокрема 26 диких свиней у мисливських угіддях ГО «Бесарабський мисливець» та 2 свійських свиней — на сміттєзвалищі в селі Білоусівка.
Поодинокі випадки АЧС також зафіксовано у селах Вашківці, Шебутинці, Грубна, Гвіздівці та Василівка. Наймасовіше ураження зафіксоване у вольєрі Ломачинецького лісництва, де з кінця березня до 10 квітня загинула 21 дика свиня.
На сьогодні в районі офіційно відкрито чотири епізоотичні осередки африканської чуми. У зазначених зонах введено карантинні обмеження, які триватимуть щонайменше 40 днів із моменту останньої загибелі свиней. Частину обмежень уже знято, зокрема в угіддях «Бесарабський мисливець» і в селі Романківці, де проводилося спалення загиблих тварин відповідно до ветеринарних вимог.
Під наглядом залишається й місто Новодністровськ, яке входить до 10-кілометрової зони контролю. У цьому периметрі, як і в інших населених пунктах району, заборонено торгівлю живими свинями та продукцією з них на ринках. Виняток — продукти, отримані на офіційно зареєстрованих забійних чи переробних підприємствах, за наявності відповідних ветеринарних документів.
Фахівці наголошують, що африканська чума свиней не становить небезпеки для людей, однак спричиняє значні економічні збитки аграрному сектору через масову загибель тварин та введення карантинів.
Нагадаємо: африканська чума свиней — висококонтагіозне вірусне захворювання, що вражає диких та свійських свиней. Вірус не лікується, тому у разі підтвердження АЧС проводиться обов’язкове знищення уражених тварин, утилізація туш та дезінфекція приміщень. Основний шлях поширення інфекції — через контакт із інфікованими тваринами, продуктами їх переробки або зараженим кормом та інвентарем.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!