Новини / Трейдинг     17 серпня 2020 13:30

Туреччина запроваджує додатковий збір на українське борошно і кондитерські вироби

З 20 серпня додаткове мито на українське борошно становитиме 15%, а для кондитерської продукції – 20% митної вартості

Туреччина запроваджує додатковий митний збір для 115 товарів. Відповідний указ президента Туреччини №2819 «Про режим імпорту» від 5.08.2020 набирає чинності з 20 серпня 2020 року. Про це повідомляють у Європейській бізнес асоціації.

Відповідно до цього указу, з продукції, що імпортується до Туреччини, буде стягуватись додаткове мито у розмірі від 15% до 20%, за виключенням продукції з ЄС та країн, з якими у Туреччини підписані угоди про вільну торгівлю. Зокрема, для української цукристої та шоколадної кондитерської продукції додаткове мито складе 20%, для борошняної – 15%.

Читайте: Літо–2020: Як відпочити вдома 

На сьогодні доступ до ринку Туреччини для українських виробників кондитерської продукції і так значно ускладнений у зв’язку із застосуванням Туреччиною високих ставок ввізного мита та додаткового тарифу на сільськогосподарську складову (всього збори складають близько 35-45% для кондитерських виробів).

При цьому на український ринок турецька продукція потрапляє на значно кращих умовах. Рівень ставок ввізного мита для імпортних турецьких кондитерських виробів складає від 5 до 15%. Тож рішення турецької влади підвищити митні ставки значно погіршує і без того нерівні для України умови доступу на турецький ринок та створює неконкурентне середовище для українських виробників. Відповідно, впровадження додаткових мит турецькою стороною зробить економічно недоцільним та, фактично, повністю заблокує український кондитерський експорт до Туреччини.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що в Україні вже зібрано 36,7 млн тон зернових і зернобобових.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також