Новини    06 жовтня 2017 15:23

Цукровий буряк врятували дощі


Станом на початок жовтня з 93 000 га зібрано 3,9 млн тонн цукрових буряків. Середня врожайність — 423 ц/га. Загалом же площа до збору складає 318 000 га, свідчать дані Міністерства агарної політики та продовольства.

Через несприятливі погодні умови, які вплинули на вегетацію коренеплодів, збиральна кампанія проходить повільніше, ніж торік.

«Лідери по збору врожаю — Хмельницька та Вінницька області. Там викопано 40% від загального обсягу по країні. Натомість збір цукрових буряків на Миколаївщині лише на старті. Південь чекає, доки коренеплоди наберуть вагу», — пояснює Василь Долінський, аналітик сировинних ринків та сільського господарства асоціації «Укрцукор».

Самі виробники говорять, що поточний сезон є найважчим за останні 10 років.

«Зараз збір врожаю проходить нормально, середня врожайність складає 600 ц/га. Проте цього року викликом стала проблема з вологою. Ситуація була найгіршою за останнє десятиріччя. Найважчими місяцями були червень та липень, потім дощі покращили ситуацію», — каже Петро Крикливий, директор ТОВ «Турбів-Агро», що на Вінниччині.

Станом на 4 жовтня в Україні виготовлено 349 300 т цукру і перероблено 2,6 млн т цукрових буряків. Сезон цукроваріння розпочато 30 серпня, нині, за даними «Укрцукор» працює 39 заводів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...