Новини / Аналітика     04 червня 2022 17:25

Цього року українцям не варто переживати за наявність цукру – УКАБ

Вже засіяно 80% посівних площ попереднього року

На фоні війни, в українців спостерігається ажіотажний попит на базові продукти харчування, що в свою чергу може впливати на ріст цін.

Аналітики “Українського клубу аграрного бізнесу” повідомляють, що за нестачу цукру в магазинах можна не хвилюватись.

Спеціалісти розповіли, що у 2021/2022 МР вдалося на 44% перевищити торішні показники по вирощенню цукрового буряку. За цей період вдалося виробити 1,4 млн т цукру, натомість за останні 5 років річний фонд споживання України даного продукту становить близько 1,2 млн т.

В джерелі сказано: “Виробленого цукру вистачить, щоб спокійно і навіть з запасом перекрити річну потребу України в цукрі. А з врахуванням того фактору, що частина населення України тимчасово виїхали за кордон, то й фонд споживання також зменшився і, відповідно, перехідний залишок збільшується”

Читайте також: Глава Африканського союзу їде до путіна говорити про розблокування українського зерна

Наразі засіяно вже 181 тис. га під цукровим буряком, та вже через 4 місяці   розпочнеться новий сезон цукроваріння для забезпечення потреб українців.

“Українцям не варто переживати за наявність цукру, адже цього року в Україні його виробили вдосталь.  Але підвищений попит може призвести до зростання цін”, –  повідомили в УКАБ.

Довідка. В 2020/21 МР через несприятливі погодні умови були низькі показники врожайності цукрового буряку. Це був виключний рік, коли Україна була вимушена імпортувати сирець цукрової тростини, бо власне виробництво склало 1 млн тонн.

Нагадаємо, Індія обмежує експорт цукру.

Марковська Катерина

 

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також