Новини / Трейдинг     22 лютого 2021 13:01

Ціни на соняшник протягом минулого тижня зросли на 900 грн/т

Також на ринку України продовжується збільшення закупівельних цін на ріпак. При цьому внутрішні ціни на сою залишись стабільними, не дивлячись на зростання біржових котирувань у світі

В Україні продовжується зростання цін на товарне насіння олійних культур, яке відбувається під тиском глобального ринку і дефіциту пропозиції на внутрішньому ринку. Про це повідомляється у черговому інформаційному бюлетені незалежної громадської ради з питань цінової ситуації на аграрному ринку ГС «Аграрний союз України».

Так, ціни на соняшник протягом тижня на умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-завод прибавили 600-900 грн/т і склали 22 200-22 900 грн за 1 тонну у залежності від базису поставки. При цьому, експортні ціни додали за тиждень $10$/т (до $710 за 1 тонну FOВ з поставкою у лютому), а соняшникова олія на умовах поставки FOB  у лютому подорожчала на $40-70 за 1 тонну.

Як зазначено у повідомленні, на ринку зберігається висока конкуренція за насіння між переробними підприємствами, натомість пропозиції на ринок поступають в обмеженій кількості. На динаміку росту безпосередньо впливає ринок олії, яка в свою чергу відповідає тенденціям на суміжних олійних ринках та присутньому попиту.

ЧитайтеЗакупівельні ціни на зерно на внутрішньому ринку стабілізувалися

Також під впливом європейського ринку збільшились і українські закупівельні ціни на ріпак – на умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-порт ціни додали 500 грн/т (15 000-15 500 грн за 1 тонну), а експортна ціна зросла на $10/т – до $495 за 1 тонну FOB з поставкою у лютому.

Єдиними «острівцем стабільності» на ринку олійних минулого тижня залишались ціни на сою. Вони склали до 18 800 грн/т на умовах EXW-елеватор і $550/т FOB з поставкою у лютому. Втім, на ринку фіксується достатній попит на сою за невеликої пропозиції.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що в Україні введені європейські вимоги до благополуччя тварин.

Читайте також