Новини / Рослинництво     02 червня 2020 17:15

Ціни на сою в Україні у середньому знизились до 10,4 тис грн за тону

Найнижча ціна на сою у 7600 грн за тону минулого тижня була зафіксована у Рівненській області, найвищими були ціни на Сумщині - Мінекономіки

Ціни на сою в Україні за останній тиждень травня дещо знизились у порівнянні із позначками середини травня. Про повідомили у Директораті розвитку аграрного сектору Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Згідно з даними міністерства, середня закупівельна ціна на сою в Україні зараз становить 10393 грн/т (усі ціни наводяться без ПДВ). Це на 1% нижче, ніж було у середині травня, хоча все ще на 13% вище показників минулого року на ці дати.

Зазначимо, що найбільша ціна на сою – 12600 грн/тона зараз мають аграрії Сумщини. Це на цілих 54% вище, ніж рік тому.

Найнижча ціну у 7600 грн/тона в Україні мають на Рівненщині.  Там загалом склалась безпрецедентна ситуація. Динаміка цін на культуру там геть інакша, ніж по країні в цілому. І навіть у порівнянні із минулим роком ціни на сою у Рівненській обл. нижче на 14%.

Читайте: Україна почала імпортувати сою 

Загалом, як каже голова прогнозно-аналітичного відділу «УкрАгроКонсалт» Юлія Гаркавенко, значне зростання цін на сою в Україні прогнозувалось ще торік. За даними експерта, з грудня 2019 р. до травня цього року ціна на культуру в середньому виросла на 45%. Спред між соєю і соняшником становить 1 тис грн, між соєю і ріпаком – 2 тис. грн.

Ці високі ціни певною мірою формувалися завдяки дефіциту товару на внутрішньому ринку, незважаючи на те, що до кінця сезону залишається ще 3 місяці. Із початку сезону експортовано вже понад 2,5 млн тонн цього
виду продукції.
Із прийняттям так званих «соєвих поправок» зацікавленість вітчизняних агровиробників цією культурою різко знизилася. Рекордне за останні сім років скорочення площ під соєю спричинили також несприятливі погодні умови для цієї культури.

Прогнозується, що через нестачу сировини деякі переробники переходитимуть на ріпак, інші будуть змушені купувати імпортні партії сої.Схожа ситуація на ринку спостерігалася у роки, коли Україна майже не вирощувала сою, а соєвий шрот імпортувала.

Нагадаємо, що раніше Landlord повідомляв про те, що в Україні знизились ціни на пшеницю.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також