Новини / Рослинництво     10 червня 2020 16:05

Ціни на сою в Україні продовжують зниження

За даними Мінекономіки, середні ціни на сою на початку червня знизились на 7% у порівнянні з травневим рівнем

Ціни на сою в Україні за підсумками першого тижня червня просіли на 7% у порівнянні із даними за останній тиждень травня. Такі дані оприлюднив Директорат розвитку аграрного сектору Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Згідно із міністерським звітом, середня закупівельна ціна на сою в Україні зараз становить 9 652 грн/т (тут і надалі усі ціни наводяться без ПДВ). Розрахунок показує, протягом початку червня середня ціна впала приблизно на 700 грн за 1 тону.

Читайте: Україна почала імпортувати сою 

При цьому, якщо рівень цін кінця травня був на 13% вище показників минулого року на ці дати, то зараз різниця зменшилась і становить 9%.

Зазначимо, що найбільшу ціну на сою – 12700 грн/тона – зараз мають аграрії Кіровоградщини.  Це на 40% більше, ніж давали за цю культуру рік тому.

Найнижча ціну за сою у 7600 грн/тона в Україні стабільно пропонують на Рівненщині. Цей рівень нижче показників минулого року на 14%. Ситуація виглядає дещо парадоксально, адже експорти українського ринку сої заявляють, що зараз Україна відчуває дефіцит культури, та вперше за два десятиріччя років розпочала її імпорт.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Тараса Качку обрано заступником голови ради IGC.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також