Новини / Аналітика     04 червня 2020 17:25

Ціни на продовольство продовжують стрімко падати – FAO

Згідно оновлених даних FAO, світові ціни на продовольство у травні продовжили тривале чотиримісячне піке

Згідно із новим звітом, у травні середнє значення Індексу продовольчих цін FAO (Food and Agriculture Organization, продовольча і сільськогосподарська організація ООН) склало 162,4 пункти. Це на 3,1 пункти або 1,9% нижче показників, що фіксувалися у квітні. Про це йдеться у оприлюдненому 4 червня черговому звіті організації.

Аналітики FAO підкреслюють, що ведмежий тренд на глобальному ринку продовольства фіксується вже четвертий місяць поспіль. Травневе зниження торкнулося майже усіх груп продовольства за виключенням цукру. На нього ціни зросли вперше за квартал.

Читайте: USDA: експорт США скорочено по всіх статях

При цьому слід зазначити, що зараз показник Індексу продовольчих цін FAO перебуває на найнижчому рівні з позаторішнього грудня, тобто за останніх 18 місяців. Чергове падіння цін у травні взагалі є нехарактерним явищем – зазвичай напередодні нового сільськогосподарського сезону продовольчі індекси зростають.

Зазначимо, що продовольчі ціни, що формуються на світовому ринку, FAO  відображає за допомогою спеціального Індексу продовольчих цін. Він враховує зміни, що відбуваються із цінами на глобальному ринку зернових, олії, молокопродуктів, м’ясу та цукру.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Україна почала імпортувати сою.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також