Новини    09 серпня 2018 15:12

Ціни на живець свиней пішли вгору


Тривале літнє затишшя на ринку живця свиней в Асоціації «Свинарі України» (АСУ) вже назвали безпрецедентним.  Проте воно поступово добігає кінця – ціни закупівлі мають незначну позитивну динаміку. Про це повідомляють в аналітичному відділі АСУ.

«Так, упродовж останніх двох тижнів середньоринкова ціна живця свиней забійних кондицій піднялася майже на 1%, також посунулися межі цінових діапазонів. Зокрема, більшість товарних партій свиней забійних кондицій закуповували по 45-46,5 грн/кг. При цьому на Сході та на Півдні країни епізодично спостерігалися і вищі ціни», – кажуть аналітики.

Згідно опитуванню асоціації м’ясопереробників, 30% з них вважають, що внутрішня ціна у другій декаді серпня перетне позначку 46 грн/кг.

«Стимулюючим фактором для такої зміни є й стрибок бар’єрної ціни до рівня 45 грн/кг. Причиною цього став підйом цін на свинину в ЄС, зокрема в Німеччині, а також зростання курсу євро. Свинарі у свою чергу відзначають, що підйом цін був би своєчасним адже відповідає сезонним внутрішнім ціновим трендам, а також був би відповіддю на зростання витрат виробництва, зокрема на корми», – кажуть фахівці АСУ.

Та додали, що з іншого боку, м’ясопереробники відзначають, що скорочена пропозиція кондиційної свинини компенсується як відчутним зниженням обсягів закупівлі живця та задоволенням потреби у сировині за рахунок імпортної продукції. Це на їх думку, має обмежити швидкість приросту цін, а також тривалість такого їх руху до кінця літа.

Динаміка закупівельних цін на живець свиней І-ї категорії потижнево, 2018 р.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...