Новини    19 квітня 2018 18:14

Ціни на «стару» капусту впали нижче рівня минулого року


Ціни на минулорічну капусту на цьому тижні опустились нижче рівня минулого року. Станом на 19 квітня 2018 року, на гуртових ринках країни капуста пропонується по 5,0-6,0 гривень за кілограм. Про це повідомляють на сайті сервісу «Інфо-шувар». За їх даними, рік тому, капуста коштувала мінімум на 25% дорожче, до того ж, в минулому році ціна зростала майже щодня, до середини травня 2017 року ціни досягли максимальних показників в 10-12 гривень за кілограм.

За словами, експерта плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяни Гетьман, така ситуація склалась через збільшення поставок капусти з Польщі.

«Падіння ціни на капусту зараз відбувається під впливом двох факторів. Перший – це збільшення імпорту: на початку квітня ціни на капусту стрімко пішли в гору, імпортери миттєво зреагували на це і почали завозити капусту з Польщі. Другий – збільшення пропозиції від вітчизняних виробників, які, орієнтуючись на сценарій минулого року, притримували певні обсяги капусти в сховищах до середини квітня. Саме цим пояснюється відносно висока ціна на продукцію в період від лютого до квітня»,- заявила вона.

Згідно матеріалу, ціни на капусту в сезоні 2017/2018 років почали зростати в кінці січня, позитивна динаміка тривала до 10 квітня, в цей період різниця між цінами минулого сезону становила мінімум 40-50%. Зниження ціни сьогодні триває і по ранній капусті, за тиждень ціни на цю продукцію на гуртових майданчиках країни впали майже в 1,5 рази до 18-25 гривень за кілограм.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...