Новини    30 серпня 2017 20:08

Троє виробників сиру перебувають у стані дефолту


В Україні веде господарську діяльність 200 молочних підприємств. 20 із них переробляють 70-80% молока. При цьому троє серйозних гравців ринку, виробники сиру Мілкіленд, Альміра і Терра Фуд перебувають у стані дефолту.

У компаній великі фінансові зобов’язання. З часом їхні активи можна буде купити, і цією ситуацією варто би скористатися виробники молока, вважає Вадим Чагаровський, голова ради директорів Спілки молочних підприємств України.

«5-6 великих господарств можуть за $3-4 млн купити активи однієї з компаній і стати єдиними кооперативом», – сказав Чагаровський в інтерв’ю Інфагро.

На кооперативах тримається 75% світової молочної індустрії. У Новій Зеландії працює потужний кооператив Fonterra, в Європі – Arla і FrieslandCampina, в США – Dean Foods і California Dairy. В Україні кооперативне виробництво слаборозвинене, хоча широко розповсюджені молочнотоварні ферми, які дають ринку по 25-30 тонн молока.

«Поки що кооперативний рух гальмується недосконалим законодавством, а схеми кооперації частіше нагадують давальницькі з випуском продукції під певними торговими марками», – зазначив Чагаровський.

Раніше Тернопільський молокозавод анонсував кооперативну співпрацю з двома виробниками молока єврогатунку. Підприємства спільно виготовлятимуть йогурти та кефір.

Щорічно молочнотоварні ферми України постачають на переробку близько 2,8 млн тонн молока.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...