Новини    16 квітня 2018 16:59

Тривала весна зіграє на користь виробникам олійних країн Чорноморського регіону


Основним фактором в новому маркетинговому 2018/19 році стає недосів ярих зернових культур, викликаний тривалою весною і більш пізнім початком посівних робіт, що характерно для всіх країн Чорноморського регіону. Тому аналітики компанії «УкрАгроКонсалт» очікують зростання посівних площ під соняшником у вказаному регіоні та збільшення виробництва насіння олійних культур.

За словами аналітика ринку олійних компанії Світлани Купреєвої,  перспективи 2018/19 сезону для всього Чорноморського регіону виглядають досить оптимістично.

«Чорноморський регіон є основним з виробництва соняшнику в світовому масштабі. В даний час на частку країн Причорномор’я в глобальному виробництві цієї культури припадає близько 61%. Для порівняння в 2001 році частка становила всього 28%», – кажуть аналітики.

Та додали, що загалом виробництво соняшнику за цей період зросла з 6 млн тонн до 28 млн тонн. Рекордним став 2016 рік, коли сприятливі погодні умови дозволили зібрати максимальний обсяг насіння олійних – 30 млн тонн. Якщо подивитися регіон в розрізі країн, то основні позиції впевнено займають Україна і Росія, забезпечуючи понад 80% регіонального збору насіння.

«У міру зростання виробництва соняшнику в Чорноморських країнах, збільшувався і його експорт. За період з 2001 по 2017 рік відвантаження олійного насіння на зовнішні ринки збільшилися майже в 6 разів. Основним експортером сировини в даний час є Румунія, де на експорт відправляється близько 80% всього врожаю соняшнику», – додали в «УкрАгроКонсалт».

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...