Новини / Трейдинг / Фінанси     13 вересня 2024 10:10

Лідерами подорожчання серед продуктів у серпні виявилися хліб, цукор і овочі


За підсумками серпня 2024 року річна інфляція в Україні зросла до 7,5%, що є найвищим показником за останній рік з серпня 2023 року. За цей період ціни на продукти харчування збільшилися на 6%, а найбільше подорожчали овочі — їхня вартість піднялася на 36%.

Про це повідомляє OBOZ.ua.

Цінові зміни в серпні

Протягом серпня споживчі ціни в Україні зросли на 0,6%, порівняно з липнем, коли інфляція становила 0%. Харчові продукти подорожчали на 0,9%, причому найвідчутніше підвищилася ціна на яйця. Згідно з даними Державної служби статистики України, за серпень найбільше зросли ціни на такі продукти:

  • Цукор — на 7,1% (незважаючи на зниження ціни протягом року на 1,7%);
  • Овочі — на 5,2% (загалом за рік — на 36%);
  • Хліб — на 2,4% (річне подорожчання склало 12,2%).

Аналітики Центру економічної стратегії пояснюють подорожчання продуктів посухою цього року, а також проблемами з енергопостачанням та необхідністю використання альтернативних джерел енергії.

Тенденції в інших секторах

У серпні вартість фруктів знизилася на 7,4%, але в річному вимірі ціни на них зросли на 10,3%. Алкогольні напої та тютюнові вироби подорожчали на 0,8%, зокрема тютюнові вироби — на 1,4%. Водночас ціни на одяг та взуття знизилися на 2,9%, у тому числі на одяг — на 2,4%, а на взуття — на 3,4%.

Ціни на транспорт зросли на 0,6%, що було спричинено подорожчанням автомобілів на 1,2%, підвищенням вартості проїзду в автомобільному пасажирському транспорті на 0,6%, а також зростанням цін на паливо та мастильні матеріали на 0,5%.

Прогнози на майбутнє

Національний банк України (НБУ) наприкінці липня переглянув свій прогноз щодо інфляції на 2024 рік, очікуючи, що до грудня рівень інфляції зросте до 8,5% замість раніше прогнозованих 8,2%. Проте в НБУ запевняють, що ситуація залишатиметься під контролем.

“Інфляція в 2024 році залишатиметься помірною завдяки заходам Національного банку щодо захисту гривневих доходів та заощаджень населення, а також підтримці стабільності валютного ринку”, — повідомляють у НБУ.

За прогнозами Нацбанку, у 2025 році темпи інфляції сповільняться до 6,6%, а повернення до цільового рівня в 5% очікується у 2026 році, коли економіка та енергетичний сектор почнуть поступово стабілізуватися.

Новини за темою:  Податкова хоче домовлятися з бізнесом без суду: Кравченко запропонував компромісний механізм

Раніше ми писали, що експерти радять українцям бути готовими до подальшого зростання цін на продукти, адже це може значно вплинути на сімейні бюджети. Необхідно адаптуватися до нових умов та ретельно планувати витрати, щоб зменшити негативний вплив інфляційних процесів на побутове споживання.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також