Трейдинг

Ціни на каву в Україні та світі продовжують зростати

Кава на світових ринках хоч і вже б’є рекорди вартості, але і далі продовжує дорожчати. На це вплинуло зменшення постачання популярного сорту з Бразилії та В’єтнаму, пише 24 канал.

Арабіка значно подорожчала

Зерна арабіки, яким віддають перевагу кавові мережі, так і більш бюджетний сорт робусти, різко зросли в ціні через серйозні перебої з поставками з В’єтнаму та Бразилії. Продавці та постачальники підвищують ціни та скасовують знижки, щоб захистити свою маржу, і багато хто попереджає про нові підвищення надалі.

Ціни на зерна робусти, що використовуються для приготування розчинної кави, злетіли до найвищого рівня з 1970-х років. Високоякісні зерна арабіки на початку цього місяця були найдорожчими за останні два роки.

Частково це зростання пов’язане з поганою погодою: засуха у В’єтнамі, який є потужним виробником робусти, ставлять світ на шлях дефіциту четвертий рік поспіль, тоді як суха погода в Бразилії призвела до скорочення врожаю арабіки, оскільки пошкоджені дерева дають менші боби.

Додаткові чинники росту цін

Але не тільки погода підвищує ціни. Збільшення попиту на таких ринках, як Китай, обіцяє підтримувати поставки на низькому рівні.

Також зростає визнання того, що торговці та обсмажувачі кави вже давно недоплачують фермерам, і цю тенденцію деякі покупці намагаються змінити, щоб зробити галузь більш стійкою.

Вищі прибутки стимулюють виробників продовжувати висаджувати каву замість інших культур і дозволяють їм повторно інвестувати в те, щоб зробити свої дерева більш стійкими до хвороб і кліматичних ризиків. Якщо ціни на каву для виробників не піднімуться, у них не буде жодних причин підтримувати довгострокове виробництво.

Нагадаємо, середня вартість кави Nescafe Gold (упаковка 210 г) наразі становить 369,50 грн. В супермаркеті Ашан цей продукт можна придбати за 340,70 грн, тоді як у МегаМаркет ціна досягає 398,30 грн.

Валерія Ясницька

Журналіст-аналітик, редактор. Пише інтерв'ю та статті про агробізнес. Має дві вищі освіти - економічну та технічну. У друкованих та онлайн-ЗМІ працює від 2006 року. Улюблена тематика - економічне та соціально-політичне життя України.

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку